logo

26lut2016

Wakacje: rodziny z dziećmi wybierają apartamenty zamiast hoteli

Apartamenty jak się okazuje w Polsce mają coraz więcej zwolenników, gdy chodzi o wyjazdy wakacyjne. Szczególnie rodziny z małymi dziećmi taką opcję wybierają chętnie. Mamy także specjalne parki wypoczynkowe, gdzie w czasie urlopy nie będzie brakowało dla nas interesujących atrakcji. Najchętniej w Polsce wybierane są miejscowości położone nad morzem. Rodziny z dziećmi wypoczywają raczej w Polsce. Wybierane kierunki to Trójmiasto, Władysławowo, Jastrzębia Góra czy Kołobrzeg, Ustka i Łeba. Latem sporym zainteresowaniem cieszą się też góry i tutaj liderem jest oczywiście Zakopane. Zamiast hoteli coraz częściej wybieramy apartamenty i tam nocujemy. Dla rodzin z dziećmi taki apartament staje się jakby drugim domem.

Dostajemy pełne wyposażenie AGD, możemy przygotowywać posiłki a to na pewno ograniczy koszty. Jednocześnie przy dłuższych pobytach na pewno ciekawym elementem będzie pralka i powinna się przydać. Można niekiedy wybrać także łóżeczko turystyczne a nawet krzesełko do karmienia. Czasami więc dla rodzin z malutkimi dziećmi taka właśnie opcja będzie najlepsza. Czasami wyjeżdżamy w kilka rodzin i wtedy duże kilkupokojowe apartamenty czy domy sprawdzą się świetnie. W przypadku apartamentu liczy się cenę od mieszkania a nie od osoby. Najczęściej w zależności od wielkości będzie to między 200 a 400 złotych za dobę. Jeśli wybierzemy apartamentowiec to możemy oczekiwać, że blisko będzie też bezpieczny plac zabaw, sala z zabawkami, grami komputerowymi, czasami także boiska czy baseny również dla najmłodszych.

Ważne dodatki do pokoju hotelowegoGdy nie ma pogody taka opcja doskonale się sprawdzi. Parki wakacyjne w naszym kraju są całkiem nowym rozwiązaniem. W takim przypadku przygotowuje się specjalny budynek hotelowy, który ma kompleksowe zaplecze rozrywkowe oraz restauracyjne. W takim ośrodku dosłownie mamy wszystko co w czasie wakacyjnego wyjazdu może się okazywać dla nas ważne, potrzebne i dzięki temu wypoczynek powinien stać się jeszcze przyjemniejszy. W niektórych miejscach dla rodzin z dziećmi pojawia się jeszcze jedna ciekawa propozycja a mianowicie specjalne zajęcia z animatorami, które to sprawdzą się świetnie, jeśli chce się zorganizować jakiś wypoczynek, gdy będziemy też chcieli mieć jakiś czas dla siebie. Wtedy dzieci mogą się bawić z animatorem a my możemy poświęcić się innym atrakcjom i tak wakacje będą jeszcze przyjemniejsze.

Zobacz również

Dodatkowe usługi niektórych hoteli

Bardzo często hotele starają się nas przyciągnąć do siebie różnymi usługami dodatkowymi. Standardem są dzisiaj już takie drobnostki, jak na przykład zamawianie taksówki z recepcji...