logo

17lut2016

Ile kosztują wakacje nad polskim morzem?

Okazuje się, że tydzień pobytu nad polskim morzem może być bardzo kosztowny. Wakacje nad Bałtykiem nie będą należały do tanich, szczególnie gdy chcemy jeść w mieście, zajadać się lodami czy goframi. Kwatera, pensjonat, apartament Główny koszt naszego pobytu to oczywiście cena noclegów. Im bardziej prestiżowe miejsce tym większy koszt. Oczywiście im bliżej morza tym również drożej. Ważny jest standard pokoju. Najtańsze kwatery prywatne to cena około 40 złotych za noc dla jednej osoby. Jednak za taką cenę nie będzie luksusów. Na lepsze warunki można liczyć, jeśli zapłaci się 50-60 złotych. W pokoju będzie już czajnik, internet a czasami także lodówka. W nowoczesnych pensjonatach, których jest coraz więcej znajdą się noclegi od 65 złotych w górę.

Dlatego za pokój dla kilku osób będzie już trzeba zapłacić naprawdę sporo. Jeśli więc przyjedzie się na kilka dni, około tygodnia, ten koszt będzie już znaczący. Pozornie najdrożej będą wychodzić apartamenty, które mogą kosztować nawet około 300 złotych za dobę. Tutaj jednak nie ma rozwiązania ograniczającego liczbę osób, dlatego po przeliczeniu, gdy jedzie się większą grupą takie rozwiązanie może się okazać korzystne. Markety hamują zapędy sklepikarzy W nadmorskich miejscowościach ciągle mamy coraz więcej pensjonatów i rośnie tam również liczba dużych sieci handlowych, które starają się prowadzić handel.

To będzie ograniczać zapędy zwykłych sklepikarzy, u których ceny były zawsze bardzo wysokie. Teraz nadal są wysoko postawione, ale na pewno przez dyskonty już będzie nieco taniej. Nadal jednak zapłacimy więcej niż w miastach. Zupa dnia i łosoś z grilla Spożywanie posiłków w mieście, w restauracjach to oczywiście studnia bez dna, gdy chodzi o koszty. Za zupę zapłacimy od 5 do 10 złotych. Gdy będziemy chcieli zjeść jakiś zestaw obiadowy będzie to już koszt około 20 złotych. Chcąc napić się piwa trzeba liczyć się nawet z kosztem 10 złotych za pół litra. Najdrożej jednak będzie trzeba zapłacić za ryby. Około 100 gram ryby może kosztować nawet około 10 złotych.

Koszty dań na wakacjach Jeśli będziemy chcieli zjeść rybę z pieca będzie trzeba płacić nawet 15% więcej. Dlatego dwudaniowy obiad może nas kosztować nawet 100 złotych przy czterech osobach. Na tydzień koszty będą już znaczące. Jeśli chcemy kupić rybę wędzoną trzeba liczyć się z kosztem kilkudziesięciu złotych za kilogram ryby. Jeśli zaś chodzi o słodycze to zajadanie się goframi będzie niestety kosztowne. Jeden gofr z bitą śmietaną i owocami kosztować może nawet około 11 złotych. Do tego lody, których gałka kosztuje około 3 zł. Sporo należy też zapłacić za pewne atrakcje na plaży, dmuchane piłki, parasole, pontony – wszystko to będzie generowało spore koszty i dlatego wakacje nad morzem dla całej rodziny mogą nam wygenerować spory koszt.

Zobacz również

Wczasy w Polsce

Pewnie wiele osób zna powiedzenie: cudze chwalicie, swego nie znacie. Często nasi rodacy zachwycają się swoimi wakacyjnymi wyjazdami za granicę, ale nie wiedzą, że w Polsce znajdują się...