Polecamy

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu?

Jaki hotel najlepiej wybierać, udając się w delegację?

Biznes hotelarski

Analiza biznesu hotelowego w Polsce

Oczywiście będzie trudno dyskutować z osobami, które są przekonane o tym, że mamy najlepszy okres dla polskiego hotelarstwa. Potwierdza to dynamika wzrostu, na jaką wskazywać będą wskaźniki rynkowe. Określenie głównej przyczyny takiego stanu rzeczy nie wydaje się trudne, nie można bowiem zauważyć tego, że w naszym kraju w coraz większej liczbie pojawiają się obecnie zagraniczni turyści. Mogą pochwalić się zasobnym portfelem i dość często generują większe zyski dla branży niż turyści krajowi.

Turystyka biznesowa

Systematycznie rośnie liczba podróży, które są związane z biznesem a te sprawiają, że notujemy większe obłożenie hoteli również w ciągu tygodnia. GUS potwierdza, że notujemy w ostatnich latach większa liczbę gości w Polskich hotelach. Wśród gości zagranicznych pojawiają się u nas przede wszystkim obywatele Niemiec, Ukrainy oraz Stanów Zjednoczonych. Nadal jednak jest dość duży popyt wewnętrzny.

Rekordowy okazał się w tym kontekście rok 2012, nie można się z tym nie zgodzić, że duże znaczenie miały w tym zakresie również Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Co ciekawie rynkowi usług hotelarskich w naszym kraju nie zagraża zagrożenie terroryzmem, mimo tego, ze obecnie w wielu krajach hotele z tego powodu dość znacząco trafią. Rośnie także znaczenie największych polskich miast, które skupiają obecnie zainteresowanie turystów.

turystyka biznesowa

Wzrost gospodarczy

Otoczenie biznesowe oczywiście nadal może być uznawane za niestabilne, ale nasza gospodarka widać, że powoli będzie się rozwijać. Polska wydaje się, że jest jednym z tych krajów, które sa w stanie zainteresować turystów z innych krajów.

Zysk hotelowy

Rosnące znaczenie branży w Polsce można również udowodnić wskazując na to, że w skali całego kraju widać między innymi systematyczny wzrost gospodarczy i dlatego właśnie nie tylko poziom dużych miast się rozwija, ale widać to również na poziomie lokalnym widać, że jest ten istotny zwrot.

Rozwój branży

O tym jak branża będzie wyglądać w przyszłości sami będziemy decydować. Wśród czynników kluczowych będzie między innymi to, że rozwija się w naszym kraju baza obiektów sportowych. Od lat również rozwijają się niskobudżetowe połączenia lotnicze, które sprawiają, że ludzie chętniej podróżują po świecie. Z roku na rok wydaje się, że nasza baza noclegowa jest coraz lepsza. Rozwój sprawia, że jest coraz więcej dobrze funkcjonujących hoteli a oprócz tego również ich jakość jest na coraz wyższym poziomie. Turyści, którzy pojawiają się w naszych hotelach również powinni być z oferty zadowoleni.

Zobacz

Na co zwraca uwagę gość hotelu?

Osoba, która prowadzi hotel pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że to stosunkowo trudny rynek...

Inteligentne Wi-Fi - przegląd korzyści dla...

W Polsce z pewnością nie mamy powodów do narzekania na liczbę obiektów, dla których...

Wypromuj swój hotel

Optymalizacja strony internetowej Nawet osoby, które mają już dobrze zaprojektowaną...