Polecamy

O tym musisz pamiętać przy organizacji bankietu!

Jak zaaranżować salę na bankiet?

Hotele

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych, dostosowanych do możliwości konkretnej placówki.

Najczęściej są to: budzenie, pralnia, room service, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów na imprezy kulturalne, informacja turystyczna, przechowanie rzeczy wartościowych w sejfie. Należy pamiętać, że za niektóre usługi należy dodatkowo płacić.

Barek w pokoju – zawsze jest usługą płatną. Opłatę należy uiścić podczas wymeldowywania, cennik poszczególnych propozycji powinien znajdować się w pokoju lub recepcji.

Gorące napoje – standardowo hotele zapewniają bezpłatną kawę i herbatę, którą należy samemu zaparzyć. Hotel zapewnia niezbędna naczynia oraz produkty.

Z czego można skorzystać poza pokojem?

W zależności od standardu i możliwości placówki, goście mogą skorzystać z szeregu dodatkowych udogodnień i atrakcji, są to przede wszystkim: baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowa biologiczna, sklep z biżuterią i z pamiątkami, fryzjer, przechowalnia bagażu, przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, sale konferencyjne, przewodnictwo turystyczne, bezpłatny parking, prasowanie.

Dostęp do internetu

Internet to podstawowe narzędzie komunikacji i informacji, niemalże w każdym hotelu goście mogą korzystać z bezpłatnego internetu bezprzewodowego WiFi, zdarza się jednak, że dostęp do sieci jest chroniony hasłem i dodatkowo płatny. W hotelach o wyższym standardzie dostęp do internetu szerokopasmowego znajduje się także w pokojach i jest to usługa bezpłatna.

W niektórych placówkach wciąż znajdują się kawiarenki internetowe, z których można korzystać płatnie.

Rodzaje posiłków w hotelu:

AI (All Inclusive) – najpopularniejsza forma wyżywienia, obejmuje od trzech do sześciu posiłków, przekąski oraz nieograniczony dostęp do napojów bezalkoholowych i alkoholi lokalnych. Doskonała propozycja dla gości, którzy spędzają czas blisko hotelu.

UAI (Ultra All Inclusive) – rozszerzona opcja All Inclusive, goście mają dodatkowo dostęp do międzynarodowej palety alkoholi. Niektóre hotele proponują także dodatkowe atrakcje w postaci SPA, masażu czy sauny.

OV – wczasy bez wyżywienia, idealne dla aktywnych turystów, traktujących hotel jako miejsce noclegowe.

BB (Bed and Breakfast) – pobyt, w który wliczone jest tylko śniadanie.

HB (Half Board) – pobyt obejmuje dwa posiłki, śniadanie i obiadokolację.

FB (Full Board) – wariant z trzema podstawowymi posiłkami, śniadaniem, obiadem i kolacją. Doskonała propozycja dla osób, które nie chcą stołować się w restauracjach.

SC (Self Catering) – cena nie obejmuje posiłków, jednak goście mają dostęp do aneksu kuchennego wraz z wyposażeniem, dzięki czemu mogą przygotowywać posiłki samodzielnie, zgodnie z potrzebą. Doskonała propozycja dla osób na specjalnej diecie.

PP – posiłki dostosowane do charakteru i programu wczasów, uwzględniane podczas imprez grupowych.

ZPR – wyżywienie uzgodnione indywidualnie ze zleceniodawcą.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Dodatkowe usługi dostępne w hotelach

Hotel jest naszym domem w podróży, a często jest też elementem wakacji, więc nasze...