Polecamy

Trampoliny

Lokalni rzemieślnicy to gwarancja dobrej jakości i indywidualnego...

Hotele

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych, dostosowanych do możliwości konkretnej placówki.

Najczęściej są to: budzenie, pralnia, room service, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów na imprezy kulturalne, informacja turystyczna, przechowanie rzeczy wartościowych w sejfie. Należy pamiętać, że za niektóre usługi należy dodatkowo płacić.

Barek w pokoju – zawsze jest usługą płatną. Opłatę należy uiścić podczas wymeldowywania, cennik poszczególnych propozycji powinien znajdować się w pokoju lub recepcji.

Gorące napoje – standardowo hotele zapewniają bezpłatną kawę i herbatę, którą należy samemu zaparzyć. Hotel zapewnia niezbędna naczynia oraz produkty.

Z czego można skorzystać poza pokojem?

W zależności od standardu i możliwości placówki, goście mogą skorzystać z szeregu dodatkowych udogodnień i atrakcji, są to przede wszystkim: baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowa biologiczna, sklep z biżuterią i z pamiątkami, fryzjer, przechowalnia bagażu, przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, sale konferencyjne, przewodnictwo turystyczne, bezpłatny parking, prasowanie.

Dostęp do internetu

Internet to podstawowe narzędzie komunikacji i informacji, niemalże w każdym hotelu goście mogą korzystać z bezpłatnego internetu bezprzewodowego WiFi, zdarza się jednak, że dostęp do sieci jest chroniony hasłem i dodatkowo płatny. W hotelach o wyższym standardzie dostęp do internetu szerokopasmowego znajduje się także w pokojach i jest to usługa bezpłatna.

W niektórych placówkach wciąż znajdują się kawiarenki internetowe, z których można korzystać płatnie.

Rodzaje posiłków w hotelu:

AI (All Inclusive) – najpopularniejsza forma wyżywienia, obejmuje od trzech do sześciu posiłków, przekąski oraz nieograniczony dostęp do napojów bezalkoholowych i alkoholi lokalnych. Doskonała propozycja dla gości, którzy spędzają czas blisko hotelu.

UAI (Ultra All Inclusive) – rozszerzona opcja All Inclusive, goście mają dodatkowo dostęp do międzynarodowej palety alkoholi. Niektóre hotele proponują także dodatkowe atrakcje w postaci SPA, masażu czy sauny.

OV – wczasy bez wyżywienia, idealne dla aktywnych turystów, traktujących hotel jako miejsce noclegowe.

BB (Bed and Breakfast) – pobyt, w który wliczone jest tylko śniadanie.

HB (Half Board) – pobyt obejmuje dwa posiłki, śniadanie i obiadokolację.

FB (Full Board) – wariant z trzema podstawowymi posiłkami, śniadaniem, obiadem i kolacją. Doskonała propozycja dla osób, które nie chcą stołować się w restauracjach.

SC (Self Catering) – cena nie obejmuje posiłków, jednak goście mają dostęp do aneksu kuchennego wraz z wyposażeniem, dzięki czemu mogą przygotowywać posiłki samodzielnie, zgodnie z potrzebą. Doskonała propozycja dla osób na specjalnej diecie.

PP – posiłki dostosowane do charakteru i programu wczasów, uwzględniane podczas imprez grupowych.

ZPR – wyżywienie uzgodnione indywidualnie ze zleceniodawcą.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Dodatkowe usługi dostępne w hotelach

Hotel jest naszym domem w podróży, a często jest też elementem wakacji, więc nasze...