Polecamy

Sposób na znalezienie dobrego hotelu w Krakowie

Na co zwrócić uwagę poszukując hotelu rodzinnego?

Hotele

Czego oczekujemy od hotelu planując delegację?

Ankiety, które przeprowadzone są wśród turystów korporacyjnych zwracają uwagę na to, że Polacy chętnie obecnie wybierają się w podróże służbowe, symptomatyczne jednak wydaje się to, że nadal są to raczej krótkie wyjazdy. Statystycznie mamy z nimi do czynienia siedem razy w ciągu roku. To, że nasi rodacy działając w biznesie nie ograniczają się wyłącznie do siedziby firmy jest nowością. Nie można się nie zgodzić jednak z tym, że jest to nowość, która ma spore znaczenie.

Powszechna jest w tym zakresie skala ogólnopolska, choć europejska także nie będzie tutaj rzadkością wyjazdy najczęściej wymagają organizowania jednego albo też dwóch noclegów, choć celem takiej podróży nigdy nie będzie wypoczynek. Nasi rodacy przywiązują wagę nie tylko do wysokiego standardu hotelu ale także do usług, które znajdziemy tam, gdzie będziemy zakwaterowani. Badania mówią, że coraz częściej wynajmują obecnie pokoje w standardzie czterech albo pięciu gwiazdek.

Pracownicy dostają dość dużą swobodę wtedy, gdy przedmiotem rozważania będzie decyzja o miejscu zakwaterowania i ponad polowa ma szanse zrobienia tego samodzielnie. Pracodawcy starają się działać w taki sposób, by pojawiał się komfort wyboru dla tych, którzy się tam pojawią. Jednocześnie jednak jedna piąta badanych przyznaje, że ich głos nie ma znaczenia, ponieważ kluczowe w tej sytuacji są umowy korporacyjne.

turyści korporacyjni

Jedna trzecia badanych pracuje w firmie, gdzie jest więcej niż 500 osób zatrudnionych. Jednocześnie niemal połowa dostaje na wyjeździe jedynie najniższą ustawową dietę dzienną. Owszem nie brakuje również takich, którzy maja 200 złotych na dzień, ale to jedynie dla około 15% wszystkich wyjeżdżających. Osoby, które mogą samodzielnie decydować o miejscu noclegowym posiadają dość jasne potrzeby jakie będą chcieli realizować. Okazuje się, że ważnym czynnikiem będzie także lokalizacja, ale istotna jest nadal cena.

Oczywiście obecnie można powiedzieć o tym, że rosną warunki do pracy i spotkań biznesowych, jakie może zaoferować hotel. Coraz częściej także jeśli chodzi o hotele, jakie przygotowują ofertę biznesową mamy coraz lepsze ceny i to jak wiadomo ma także bardzo duże znaczenie dla firm, dlatego sporo osób na ten element również będzie zwracać uwagę. Dodatkowo klienci korporacyjni oczywiście zwracają uwagę na to jak wygląda kwestia dodatkowych usług, które maja sprawić, że pobyt będzie przyjemniejszy, ale również będzie miał praktyczny charakter, tak jak dostęp do Wi-Fi, blisko położona pralnia, punkt ksero z drukarką, gdzie szybko będzie można wydrukować ważne dokumenty.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...