Polecamy

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i zyskaj, nie tylko...

Hotele

Czym kierować się wybierając hotel?

Wybór odpowiedniego hotelu nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Zanalizujmy  najistotniejsze kwestie dotyczące tej decyzji. Standard miejsca w porównaniu z ceną powinien być dla nas najważniejszym kryterium przy wyborze hotelu. Właściciele dwugwiazdkowych obiektów niekiedy wyceniają swoje pokoje znacznie wyżej, niż ich koledzy po fachu posiadający cztery gwiazdki.  Opłata za nocleg jest ważnym czynnikiem, dlatego warto w tym miejscu wspomnieć o internetowych porównywarkach hotelowych, które pomogą nam wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Lokalizacja z kolei nie zawsze jest adekwatna do opisu znajdującego się na witrynie hotelu. Slogany typu „blisko centrum” są spotykane nawet w przypadku miejsc oddalonych o 30km od wspomnianego centrum.  Wtedy zwyczajnie powinniśmy zasięgnąć mapy i samodzielnie sprawdzić faktyczne położenie. Jeżeli odległość od centrum nas nie satysfakcjonuje, to odpowiednim wyjściem wydaje się pobyt w miejscu przy stacji metra lub linii tramwajowej zapewniającej nam bezpośredni dojazd.

jaki hotel wybraćWybierając różnego typu usługi kierujemy się opiniami. Nie inaczej jest w przypadku hoteli. Zdanie kogoś, kto był w danym miejscu jest czasami kluczowe i znacząco rozjaśnia jego specyfikę. Istnieje kilkanaście stron internetowych, na których użytkownicy wymieniają się poglądami i oceniają wszystko od posiłków po stan pościeli. Pojęcie „standardu” dla każdego będzie inne, dlatego nie zawsze zdanie tego, kto narzeka na basen w pięciogwiazdkowym hotelu jest obiektywne dla przeciętnego człowieka. Kierujmy się tutaj własnymi oczekiwaniami i zdrowym rozsądkiem. Przejdźmy do rozwiązań dodatkowych. W porównaniu do swoich mniejszych przedstawicieli – hosteli, hotele posiadają znacznie szerszy wachlarz usług. Pokoje w zależności od potrzeb mają łazienki, posiłki z dostawą do łóżka, jacuzzi czy nawet sejfy. Wyróżniają się także większymi parkingami, basenami lub atrakcjami o charakterze sportowo – rekreacyjnym. W tym miejscu warto zastanowić się, co tak naprawdę będzie dla nas przydatne.

Ostatnim kryterium na jakie trzeba zwrócić uwagę to doba hotelowa. Recepcje przyjmujące gości przez całą dobę są w dzisiejszym świecie normą, ale jak się okazuje nie zawsze. Poza tym doba hotelowa to nie zawsze 24 godziny. Meldując się o 15-stej możemy być poproszeni o opuszczenie hotelu kolejnego dnia już o 10. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, wybór odpowiedniego zakwaterowania stanie się znacznie łatwiejszy. Dołóżmy do tego zasięgnięcie do zdjęć hotelu i szczerych opinii, a pobyt na pewno będzie dla nas przyjemnością.

 

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...