Polecamy

Znaczenie noclegu podczas organizacji konferencji

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu?

Hotele

Dodatkowe usługi niektórych hoteli

Bardzo często hotele starają się nas przyciągnąć do siebie różnymi usługami dodatkowymi. Standardem są dzisiaj już takie drobnostki, jak na przykład zamawianie taksówki z recepcji hotelowej czy informacja turystyczna, czyli rzeczy nie wymagające w zasadzie żadnego wysiłku. Hotele starają się jednak oferować nam znacznie więcej, przez co oprócz informacji o imprezie, recepcja załatwi nam na nią bilety i dojazd, a jeśli boimy się zostawić naszych kosztowności w pokoju w czasie tej imprezy, możemy umieścić nasze rzeczy w hotelowym sejfie.

Hotel-kotwica

Współczesne hotele coraz częściej stają się prawdziwymi centrami usługowymi, w których sam hotel pełni rolę tak zwanej kotwicy. Dla gości dostępny staje się basen hotelowy, mają oni możliwość skorzystania z sauny, klubu fitness czy siłowni, czeka Nan ich odnowa biologiczna i wiele innych tego typu atrakcji. W hotelach znajdują się pralnie i sklepy z upominkami, można się tu ostrzyc i za darmo zostawić samochód na strzeżonym parkingu.

W pokoju

Nasze pokoje też oferują nam różne dodatkowe możliwości. Zazwyczaj w pokojach dostępny jest darmowy Internet bezprzewodowy, jak również znajdziemy ekspres do kawy bądź podobne sprzęty, dzięki którym przygotujemy dla siebie kawę lub herbatę. Takie napoje nic nas nie będą kosztować, ale jeśli skorzystamy z barku, który też może być w pokoju, najprawdopodobniej pojawi wieprzy nim cennik, który warto poznać, bo przekąski i napoje z barku bywają bardzo drogie.

Opcje wyżywienia

Kluczową kwestia dla hotelu jest też to, w jaki sposób będzie nas karmił. Istnieją opcje All inclusive i Ultra All inclusive, w ramach których wszystkie posiłki i drinki, jakie nam się wymarzą, będą wliczone w cenę pokoju. Oczywiście w mało przystępną cenę. Opcji jest jednak bardzo dużo i można wybrać coś, co bardziej nam będzie odpowiadało, na przykład:

- B&B – każdy gość hotelowy może liczyć na podanie rano śniadania;

- Half Board i Full Board – opcja ze śniadaniem I obiadokolacją oraz opcja ze śniadaniem, obiadem i kolacją, czyli propozycje dla osób, które w hotelu będą przebywać dość często;

- OV – przeciwieństwo All inclusive, czyli brak możliwości korzystania z wyżywienia przygotowywanego przez hotel;

- Self Catering – otwarty bufet, w którym każdy z gości może przygotować posiłek dla siebie według własnych upodobań, co jest bardzo wygodnym i tanim sposobem na wyżywienie dla osób wymagających specjalistycznej, ściśle kontrolowanej diety;

- PP i ZPR – opcje wyżywienia o nietypowym charakterze, ustalane przez sam hotel lub w odpowiedzi na zapotrzebowanie większej grupy turystów.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...