Polecamy

Dekoracja sali weselnej - ważna sprawa

Spokojne miejsca w Polsce – gdzie wybrać się na wakacje?

Hotele

Dodatkowe usługi w hotelach

Hotele starają się dbać o gości i oferta dodatkowych usług jest coraz lepsza. Mamy takie propozycje, które pozwalają nam korzystać z pralni, prasowania, zamawiania taksówek, hotel sprzedaje bilety na wydarzenia kulturalne, prowadzi informacje turystyczną, przechowalnie bagażu, udostępnia dla gości sejf.

Barek

Barek pojawia się praktycznie w każdym hotelu i w każdym pokoju. Korzystanie z niego będzie się wiązać przede wszystkim z dodatkową opłatą. Produkty jakie w barku się znajdują są dla nas przygotowane, obok powinien znajdować się cennik. Ostatecznie opłata następuje przy wymeldowaniu.

Kawa oraz herbata

Jeśli chodzi o kawę i herbatę jest ona dostępna przede wszystkim bez dodatkowych opłat. Hotele przygotowują kompleksową ofertę, w ramach której dostępny jest ekspres i do tego baza z herbatami i kawami, z których mogą korzystać goście.

Poza pokojem

Jeśli chodzi o udogodnienia mogą się one pojawiać także poza pokojem. Związane będzie to między innymi ze standardem danego hotelu. Znajdziemy tam między innymi basen, może się pojawić pralnia, odnowa biologiczna, oferta prasowania czy dostępne dal gości sale konferencyjne.

Sieć internetowa

Hotele oczywiście, jeśli chcą trafić w gust gości muszą przygotować obecnie dostęp do sieci. Praktycznie w każdym hotelu taki dostęp się pojawia, coraz częściej będzie to internet szerokopasmowy. Niekiedy pojawiają się również propozycje darmowego Wi-Fi dla gości co sprawia, że ta oferta jest jeszcze lepsza. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy możemy z sieci korzystać.

Wyżywienie

AI (All Inclusive)

Propozycje jakie obecnie dostaniemy w takim pakiecie to pełne wyżywienie. Dostep do jedzenia, napojów oraz przekąsek. Jedyne ograniczenie dotyczyć może części dostępnych w hotelu alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

To jeszcze szerszy pakiet, gdzie mamy dodatkowo dostępne kolejne napoje alkoholowe. Niektóre hotele tutaj mają również pakiety spa czy związane z odnową biologiczną, masażami.

OV

Propozycja wypoczynku bez wyżywienia. Opcja dla tych osób, które chcą spędzać czas poza hotelem i nie chcą mieć wyżywienia na miejscu.

BB (Bed and Breakfast)

Tutaj w cenie goście będą otrzymywać śniadania.

HB (Half Board)

W tym pakiecie dostępne będą śniadania oraz obiadokolacje dla gości.

FB (Full Board)

Oferta, w ramach której goście mogą liczyć na śniadania, obiad i kolację. Jeśli z hotelu będziemy wychodzić maksymalnie na kilka godzin ta propozycja będzie odpowiednia.

SC (Self Catering)

Pakiet bez wyżywienia, dla gości przygotowana jest kuchnia, samodzielnie można przygotowywać sobie posiłki.

PP

Posiłki dopasowane są do programu, który realizowany będzie przez konkretną wycieczkową grupę, która w danym hotelu będzie się pojawiać.

ZPR

Wyżywienie jest określone przez hotel w całości dopasowane do organizowanej imprezy turystycznej.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...