Polecamy

Hotel dla wymagających klientów biznesowych

Jak wybrać dobry hotel?

Hotele

Dodatkowe usługi w hotelach

Obecnie właściwie wszystkie hotele starają się dążyć do tego, by przygotować dla gości coraz lepsze usługi. Tych różnych propozycji rzeczywiście nie brakuje, dostajemy między innymi usługi powiązane z pralnią, prasowaniem, zamawianiem taksówek, możemy kupować bilety, przechować bagaż i cenne rzeczy w sejfie.

Dla gości barek

Barek z napojami i przekąskami pojawia się praktycznie w każdym hotelowym pokoju,. To ciekawa, wygodna opcja, ale za takie przekąski będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Rozliczać się będziemy w momencie wymeldowania z takiego hotelu. Obok barku będzie cennik przekąsek.

Kawa i herbata

Każdy hotel ma obecnie dostęp do kawy, herbaty za darmo bez ograniczeń. Najczęściej mamy tam specjalnie przygotowany ekspres do kawy, termosy z wodą. Obok będzie kawa i herbata w różnych rodzajach, goście mogą wybrać to co im będzie odpowiadać.

Nie tylko w pokoju

Hotele starają się dbać o gości także poza pokojami. Między innymi z tego powodu pojawiają się dodatkowe udogodnienia, które będą przede wszystkim wynikać z uwarunkowań i ilości gwiazdek. Można mieć możliwość korzystania z basenu, SPA, prasowania albo też przygotowywania miejsca dla gości takiego jak sale konferencyjne.

Internet

W każdym hotelu obecnie tworzy się łącza internetowe. W tych najlepszych pojawia się internet szerokopasmowy. Jeśli ktoś chce trafiać w gust gości bardzo często przygotowuje łącza internetu bezprzewodowego, który jest dla gości rzeczywiście najbardziej komfortowy i świetnie się sprawdzi, korzystanie z sieci będzie bez ograniczeń.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To najbardziej popularny pakiet, gdzie mamy pełne pożywienie. Do dyspozycji gości mamy przekąski oraz napoje. Ograniczeniem obejmowane będą niektóre napoje alkoholowe.

UAI (Ultra All Inclusive)

Taki pakiet będzie jeszcze znacznie szerszy, dostajemy miedzy innymi więcej alkoholi. Niektóre hotele tutaj idą w kierunku również innych usług nie tylko jedzenia i proponują przykładowo odnowę biologiczną czy masaże.

OV

Pakiet, który jest pozbawiony wyżywienia. Dla osób, które dużo czasu spędzają poza hotelem to rozwiązanie będzie rzeczywiście najwygodniejsze.

BB (Bed and Breakfast)

Oferta, w ramach której otrzymamy śniadanie

HB (Half Board)

Otrzymujemy rano śniadanie i wieczorem obiadokolację.

FB (Full Board)

Goście w hotelu mogą liczyć na śniadania, obiady oraz kolacje. Jeśli poza hotelem będziemy tylko kilka godzin to rozwiązanie będzie dobre.

SC (Self Catering)

Pakiet nie będzie gwarantował wyżywienia, ale w takim hotelu przygotowuje się kuchnię dla gości, gdzie można samemu przygotowywać posiłki.

PP

Posiłki realizowane są według określonego planu dla konkretnej grupy turystycznej.

ZPR

Pakiet posiłków charakteryzuje się tym, że zostanie ustalony przez hotel do konkretnej imprezy.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...