Polecamy

Jaki hotel najlepiej wybierać, udając się w delegację?

Dlaczego dla gości biznesowych najważniejsza jest lokalizacja?

Hotele

Hotel dla wymagających klientów biznesowych

Klienci biznesowi są zmuszeni do często wyjeżdżania na delegację oraz do spotkań w innym mieście a co za tym idzie również do nocowania poza domem. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że są oni dużo bardziej wymagający niż pozostali, którzy raz w roku korzystają z takiego hotelu i to w czasie urlopu.

Należy zwracać uwagę na to, że klient biznesowy, który odwiedza hotel będzie w pracy, dlatego jego oczekiwania są większe. Pokój, który jest dla klienta biznesowego raczej nie powinien być surowy. Pomieszczenie powinno kojarzyć się z domem, mieć telewizor, miejsce do pracy przy biurku. Dodatkowym aspektem, który zachęca klienta do rezerwowania noclegu będzie także możliwość wybrania dla siebie wygodnego miejsca, nie dopuszczalny będzie brak sieci.

Restauracja hotelowa

Restauracja w hotelu także jest bardzo ważnym elementem. Dlatego nie można dopuszczać do sytuacji, w której po dwóch dniach pobytu goście będą jedli na mieście. Hotelowa restauracja powinna dawać możliwość układania samodzielnie karty, ponieważ nie każdy smak będzie nam odpowiadał i dlatego nietolerancja pokarmowa powinna być brana pod uwagę. Takie rozwiązanie mają dla nas niektóre hotele. Oprócz restauracji powinna być również kawiarnia, tak by nie pić kawy z papierowego kubka w swoim pokoju.

apartament w delegacji

Apartament w delegacji - klient biznesowy hotelu

Klienci biznesowi powinni mieć dostęp do Sali konferencyjnej i dlatego nie mogą mieć takiego hotelu, który ogranicza się do jednej czy dwóch sal, ponieważ może się okazać, że będą one zajęte. Cztery czy pięć sal daje gwarancje, że będzie zawsze odpowiednie miejsce do prowadzenia konferencji i prezentacji. Goście oczekują również funkcjonalności, ponieważ ciągle są aktywni i w związku z tym mają coś do załatwienia. Dlatego dobrze mieć dla nich taką ofertę, która będzie w stanie zagwarantować najlepszy komfort. Jeśli klient jest ciągle w biegu to dobrze będzie, gdy po całym dniu dostanie szansę udania się na zabiegi SPA.

Zazwyczaj klient biznesowy ma w swojej dyspozycji samochód służbowy i dlatego warto również, by takie miejsce miało dostępny parking. W związku z tym, że klient ma samochód, może się również znajdować nieco na uboczu, gdzie klient będzie mógł czuć się komfortowo i będzie miał warunki do wypoczynku.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...