Polecamy

Sala bankietowo-weselna, w której nogi same tańczą…czyli jaka?

Hotel przyjazny dziecku - najważniejsze cechy

Hotele

Hotel na podróż biznesową – na co zwracać uwagę?

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwracać tutaj uwagę jest odległość hotelu od miejsca, w którym ma się odbyć spotkanie biznesowe. Najczęściej chodzi tutaj o spotkanie biznesowe, udział w targach czy też konferencję. Sprawia to, że nie mamy raczej trudności z odnalezieniem miejsca docelowego na mapie – warto przyjrzeć się danemu miastu i zobaczyć, w której dzielnicy najlepiej będzie nam przenocować.

Nasz hotel nie musi oczywiście znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie takiego miejsca; wystarczy, jeśli będziemy mieli z nim dobre połączenie, przez co komunikacja miejska jest tutaj bardzo ważna. Jeśli wyjeżdżamy w podróż biznesową to powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dodatkowe wyposażenie pokoju w hotelu. Musi on być w odpowiednim stopniu przystosowany do pracy – wygodne biurko czy połączenie z Internetem stanowią tutaj absolutne minimum.

Zwracajmy także uwagę na samą klasę hotelu oraz liczbę posiadanych przez niego gwiazdek. Wiele rzeczy w hotelach posiadających 3 lub więcej gwiazdek to zwykły standard, zatem wystarczy wybrać odpowiednią ofertę aby nie musieć martwić się o całe mnóstwo ważnych dla nas kwestii. W podróż biznesową bardzo często wybieramy się samochodem. Z tego też powodu hotel nasz musi być położony w takim miejscu, które zagwarantuje nam do niego wygodny dojazd.

Oprócz tego koniecznością jest posiadanie odpowiedniego parkingu na którym będziemy mogli zostawić samochód. Bardzo ważne powinno tutaj być bezpieczeństwo, przez co musimy decydować się na hotele z parkingiem strzeżonym. Obecnie na rynku w praktycznie każdym większym mieście znajdziemy zarówno hotele należące do większych sieci hotelarskich, jak i nieco mniejsze, lokalne obiekty. Wybierając się w podróż biznesową lepiej będzie zdecydować się na hotele z tej pierwszej grupy. Z jednej strony z reguły spotkamy się tam z wyższym standardem, ale nie to jest głównym powodem. Przede wszystkim decydując się na to możemy liczyć na dodatkowe korzyści, bowiem sieci hotelarskie często oferują swoim klientom biznesowym specjalne karty pozwalające na uzyskanie zniżek. Jeżeli dana firma często wysyła swoich pracowników w takie podróże, to kilka procent rabatu może zrobić naprawdę wielką różnicę.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...