Polecamy

Jak zorganizować udany bankiet?

Dodatkowe usługi w hotelach

Hotele

Jak wybrać dobry hotel?

dobry hotel w krakowieNierzadko podczas organizacji wyjazdu służbowego, czy też o charakterze wypoczynkowym stajemy przed wyborem miejsca noclegowego. Obecnie, wraz z rozkwitem branży turystycznej, rośnie ilość hoteli. Tym bardziej ciężko jest wybrać odpowiednio. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego hotelu?

Jest kilka rzeczy, które warto przeanalizować. Pierwszym, niezwykle istotnym aspektem jest stosunek ceny do standardu hotelu. Dotychczas wyznacznikiem standardów hotelowych były gwiazdki. Obecnie jednak ten stracił na wartości, pozostała jednak wysoka cena hoteli 3-4 gwiazdkowych. W związku z tym, nietrudno o rozczarowanie. Niekiedy wybierając ośrodek wypoczynkowy teoretycznie o mniejszym standardzie, możemy się miło rozczarować, gdyż panujące w nim warunki będą bardziej satysfakcjonujące niż w przypadku drogiego, renomowanego hotelu.

Jak już zostało wspomniane, to gwiazdki nie są już żadnym wyznacznikiem, zatem czym kierować się wybierając hotel? Najlepiej opiniami użytkowników, zdjęciami, opisami hoteli na specjalistycznych serwisach np. booking. com. Drugą ważną kwestią będzie także lokalizacja. To niemniej istotny aspekt niż cena czy standard. Wyjeżdżając w celach biznesowych - chcemy być jak najbliżej miejsc spotkań, zaś wybierając się na urlop, pragniemy być jak w najmniejszej odległości od centrum, gdzie znajduje się mnóstwo atrakcji.

hotel w centrum miasta krakówHotele zlokalizowane w centrum miasta to najbardziej pożądane ośrodki noclegowe. Dostrzegając ten trend, hotelarze bardzo często reklamują swoje placówki jako "hotele blisko centrum". W wielu przypadkach jest to jedynie nieuczciwy chwyt marketingowy, na który trzeba uważać. Kolejnym kryterium, jakim trzeba się kierować wybierając miejsce do spania będą wspomniane już wcześniej opinie. Znaleźć je można właściwie wszędzie, jednak najpewniejszym źródłem informacji będą w tym przypadku serwisy informacyjne. Czytając komentarze znajdujące się w danej witrynie, można dowiedzieć się wszystkiego na temat danego hotelu. Takie zapoznanie się zarówno z mocnymi, jak i słabszymi stronami hotelu zdecydowanie ułatwi nam wybór.

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego hotelu, warto dowiedzieć się co zawiera wybrana przez nas oferta. Wiele hoteli, prócz miejsca do spania, ma do zaoferowania bardzo dużo. Nie chodzi tu tylko o miejsce parkingowe lub Wi-fi. Nierzadko w ofercie znaleźć można także strefę SPA, siłownie, sauny - dlaczego by z tego nie skorzystać? Ogólnie rzecz ujmując, warto wynajem pokoju traktować jako nawiązywanie umowy. By pobyt przebiegł pomyślnie, trzeba zadbać o wszystkie wyżej wymienione kwestie.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...