Polecamy

Wakacje: rodziny z dziećmi wybierają apartamenty zamiast hoteli

Wakacyjny wypoczynek w Polsce- na Mazury czy w góry?

Hotele

Na co zwrócić uwagę poszukując hotelu rodzinnego?

Podróżując z dziećmi nie ukrywamy, że zależy nam na znalezieniu idealnego hotelu, często jednak w realizacji tego celu towarzyszy nam nieoczekiwana przeszkoda, trudno nam bowiem odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie cechy powinny być charakterystyczne dla takiego miejsca. Na szczęście, istnieje przynajmniej kilka takich, które można wymienić bez wahania.

Jeśli są one charakterystyczne dla tego hotelu, które budzi nasze zainteresowanie, mamy prawo oczekiwać, że znaleźliśmy miejsce, w którym warto się zatrzymać. Na pierwszy plan wysuwa się, oczywiście, wyposażenie pokoju hotelowego, jeśli bowiem dziecko jest małe, to właśnie tu będzie ono przewijane, karmione oraz kąpane. Właściciele hoteli coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, jak z wyposażenia hotelu uczynić swój atut, normą staje się więc nie tylko obecność łóżeczka i przewijaka, ale również plastikowych sztućców, nawilżacza powietrza i podgrzewacza do butelek. Często można spotkać się także ze specjalnymi ochraniaczami umieszczanymi na kantach mebli. Ich obecność również nie jest przypadkowa, stanowi bowiem dodatkowe zabezpieczenie w momencie, w którym dziecko zaczyna opanowywać trudną sztukę raczkowania.

wczasy z dzieckiem

Nie tylko wygląd pokoju powinien mieć dla nas jednak duże znaczenie. Nie mniej istotne jest i to, jakim menu dysponuje hotelowa restauracja, te ostatnie powinno być przy tym atrakcyjne nie tylko dla najmłodszych, ale i dla tych nieco starszych dzieci. Nawet najlepsze menu nie zdaje się jednak na wiele, jeśli wyposażenie restauracji hotelowej pozostawia wiele do życzenia. W tym kontekście warto wspomnieć choćby o wysokich krzesłach, które sprawdzają się znakomicie podczas karmienia oraz o stolikach dopasowanych do wzrostu najmłodszych gości. Przed wynajęciem miejsca w hotelu należy tez upewnić się, czy możemy liczyć na dostęp do opieki medycznej. Stała obecność lekarza nie jest jeszcze normą, trudno jednak wyobrazić sobie, że hotel nie będzie wyposażony a apteczkę. Nie zaszkodzi też, jeśli będą w nim przewidziane atrakcje dla dzieci takie, jak choćby wyświetlanie dla nich filmów.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...