Polecamy

Kto, gdzie i jak zorganizuje dla nas idealną konferencję?

Wypromuj swój hotel

Hotele

Sposób na znalezienie dobrego hotelu w Krakowie

dobry hotel w krakowiePoszukiwanie dobrego hotelu w Krakowie na pewno nie jest bardzo trudne, ale musimy się tutaj zmierzyć z problemem bogactwa. Stolica Małopolski jest bowiem jedynym miejscem w naszym kraju, gdzie na tak małej przestrzeni pojawia się ponad 100 hoteli. Nigdzie liczby nie są nawet w przybliżeniu tak duże. Trzeba przyznać, że do końca nie wiadomo, jaka dokładnie jest liczba wszystkich hoteli działających w Krakowie.

Ministerstwo Sportu i Turystyki podawało, że na koniec roku były to 144 jednostki, chociaż prawdopodobnie to dane Głównego Urzędu Statystycznego są bardziej wiarygodne. Przeczytamy w nich, że na terenie miasta działa 128 hoteli. Są to dane starsze o rok, ale spodziewać się można, że bardziej precyzyjne. Dla porównania można dodać, że Aglomeracja Górnośląska posiada zaledwie 64 hotele, a Warszawa może się pochwalić zaledwie czteroma hotelami więcej. Tak duża ilość hoteli w Krakowie nie daje nam podstaw do wybrania lokum dla siebie na zasadzie chybił-trafił. Trzeba się dobrze zastanowić, zanim wybór padnie na konkretne miejsce. Zwłaszcza jadąc w pojedynkę dobrze jest przewidywać kwestie związane z organizowaniem sobie czasu wolnego.

Zależnie od celu podróży, czasu na zwiedzanie różnych atrakcji i odwiedzanie ciekawych miejsc może być oczywiście nie za wiele, ale zawsze lepiej jest wybrać hotel dobrze usytuowany od takiego, który separowałby nas od atrakcji Krakowa. Sposoby na spędzanie wolnego czasu wcale nie muszą być też położone poza hotelem. Zwłaszcza kiedy czasu jest nie za wiele, dobrze jest postawić na hotel, który w swoim budynku będzie dawał nam możliwość korzystania z siłowni czy basenu. Bardzo pożądane powinny być też propozycje z zakresu odnowy biologicznej, a osoby bardzo aktywne mogą się też zorientować, czy hotel posiada rowery, które można by pożyczyć, albo czy na jego zapleczu znajdują się korty tenisowe. Tego typu przyjemności wcale nie są rzadkością w Krakowie.

Jeśli nasz pobyt ma mieć charakter czysto biznesowy, dobrym pomysłem jest zadbanie o kilka kwestii z zakresu oszczędności czasu i szybkiego przygotowania się do jak najlepszej prezentacji. Hotel powinien umożliwiać szybkie skorzystanie z pralni chemicznej, jeśli coś się stanie z ubraniem wyjściowym. Internet bezprzewodowy nie jest dzisiaj zwykle problemem, ale dostępność do drukarek czy kserokopiarek bywa już czymś niestandardowym, a osobie w podróży biznesowej coś takiego na pewno może się przydać. Trzeba ponadto przewidywać, że wymeldowanie się z hotelu może mieć charakter nagły, gdy na przykład sprawy uda się załatwić szybciej, niż to było w planie i jest szansa na złapanie wcześniejszego samolotu. Procedura wymeldowania się z hotelu nie powinna być tutaj utrudnieniem. Jeśli tego typu kwestie są załatwione, śpiesząca się osoba w podróży biznesowej może przez przynajmniej chwilę odsapnąć lub wygospodarować chwilę czasu na odwiedzenie Smoka Wawelskiego. Takie drobiazgi naprawdę mają znaczenie.

hotel na konferencje krakówZupełnie inaczej wygląda cala sprawa, kiedy podróżować będzie grupa osób, na przykład w celu odbycia konferencji naukowej czy szkolenia. Konieczne jest, by takie osoby mogły być zakwaterowane w jednym miejscu i to w sposób zorganizowany, nie chaotyczny, co hotel musi być w stanie zagwarantować. W najbardziej pożądanym wypadku hotel powinien zapewnić sale bankietowe i konferencyjne. W ten sposób wszystko jest na miejscu i nie trzeba tracić czasu ani na organizację dojazdów, ani na same dojazdy już w czasie pobytu. Kiedy po prostu przyjeżdża się na konferencję, trzeba zatrzymać się gdzieś blisko miejsca docelowego.

Kiedy jednak jest się organizatorem takiej imprezy, konieczne jest zadbanie o odpowiedni standard i wyposażenie pomieszczeń konferencyjnych. Musi być przemyślane wszystko od ekranów i nagłośnienia po łączność bezprzewodową i wygodny catering. Dobry dojazd jest ważny zawsze, chociaż czasami jest ważniejszy niż w innych sytuacjach. Najlepszym z najlepszych dojazdów jest zawsze możliwość zorganizowania transportu przez sam hotel.

Wracając do kwestii konferencji, dobry hotel będzie w stanie odebrać jej uczestników bezpośrednio spod terminala i dostarczyć ich do pokoju. Łatwo sobie uświadomić, jak ważna jest to kwestia, jeśli weźmiemy pod uwagę skali działalności lotniska w Krakowie-Balicach. Działa tam aż piętnaście linii lotniczych, które lata jaw aż osiemdziesięciu kierunkach, co może prowadzić do sporego zamieszania. Mówiąc krótko, hotel w Krakowie powinien cechować się dobrą renomą, czyli dobrymi ocenami wszystkich gości. Gwarantuje to nam wtedy, że jest on w stanie realnie spełniać życzenia i realizować potrzeby osób go odwiedzających. Kluczowe jest jednak upewnienie się, że hotel jest w stanie poradzić sobie z potrzebami, które mamy my, nie klienci ogółem.

lotnisko w balicachNa koniec warto powiedzieć także kilka słów o krakowskim lotnisku zlokalizowanym z Balicach, w dość sporej odległości od centrum Jego konkretne współrzędne to GPS: N: 50 ̊ 4' 21" E: 19 ̊ 48' 21". Wpisanie tych danych w aplikację GPS pozwoli nam dotrzeć pod terminal. Początki lotniska sięgają roku 1964, kiedy z obiektu typowo wojskowego wydzielono części mające obsługiwać ruch cywilny. Po wielu rozbudowach, obecnie obsługiwane jest blisko 8 milionów mieszkańców regionu.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...