Polecamy

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i zyskaj, nie tylko...

Łazienka w stylu ekologicznym

Hotele

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni. Wiele hoteli posiada bowiem własne miejsca do ćwiczeń. Nie ma więc powodu, aby porzucić aktywność fizyczną, będąc poza domem, a nawet w innym kraju. Hotelowe strefy fitness są wyposażone równie dobrze jak tradycyjne siłownie, a ich największą zaletą jest to, że nie ma potrzeby podpisywania żadnej umowy z hotelem czy zakupu karnetu. Na czym najlepiej ćwiczyć, będąc na wyjeździe?

Moda na aktywne spędzanie czasu dotknęła także branżę hotelarską. Nic więc dziwnego, że coraz więcej hoteli decyduje się na wyznaczenie specjalnej strefy fitness dla swoich klientów. Urządzenie siłowni w hotelu to dziś wręcz zadanie obowiązkowe, bowiem według statystyk aż 50% turystów pragnie kontynuować treningi także na wyjeździe. Metraż takiej siłowni zależy przede wszystkim od możliwości przestrzennych danego hotelu, w związku z czym hotelowe strefy fitness mogą być większe lub mniejsze. Jednak większość z nich posiada wszystkie standardowe maszyny treningowe.

Atlas cwiczeń

W hotelowej siłowni na pewno warto poćwiczyć na atlasie. To niezwykle wielofunkcyjne urządzenie. Składa się z wielu stanowisk, na których można wzmacniać różne partie ciała. Przede wszystkim kojarzy się z kulturystami, jednak jest przeznaczony dla wszystkich entuzjastów zdrowego stylu życia i wymodelowanej sylwetki. Klasyczny atlas posiada m.in. takie elementy jak: wyciąg górny i dolny, butterfly, modlitewnik, ławka skośna. Dlaczego warto ćwiczyć na takim sprzęcie?

  1. Skutecznie wzmacnia i kształtuje wiele partii ciała: mięśnie brzucha, klatki piersiowej, grzbietu, nóg, ramion. Polepsza także sprawność fizyczną.
  2. Nadaje się dla osób początkujących i nie wymaga asysty, która byłaby niezbędna np. w przypadku ćwiczeń z wolnymi ciężarami.
  3. Trening z atlasem stanowi doskonałe uzupełnienie dla osób uprawiających bieganie, jazdę na rowerze czy nordic walking.
  4. Mnogość funkcji pozwala na urozmaicenie treningu, co przekłada się na większą motywację i brak znudzenia.

Bieżnia

Bieżnia to kolejna maszyna treningowa, której zazwyczaj nie brakuje w hotelowej siłowni. Powodem tego jest niezwykła popularność sportu jakim jest bieganie. Ze względu na swoje dość spore gabaryty nie każdy może sobie pozwolić na zakup bieżni do domu, dlatego tym chętniej korzysta się z niej na siłowni. Miłośnicy biegania outdoorowego także z przyjemnością użyją tego sprzętu, jeśli pogoda nie będzie dopisywać. W siłowniach hotelowych znaleźć można przede wszystkim bieżnie elektryczne z wielofunkcyjnymi wyświetlaczami, bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Z jakich powodów dobrze jest trenować na bieżni?

  1. Używanie bieżni pomaga wzmocnić układ odpornościowy i serce, zwiększyć wydolność i poprawić kondycję.
  2. Bieganie modeluje także sylwetkę i wzmacnia wiele grup mięśni, np. mięśnie nóg, brzucha, pleców.
  3. Trening na bieżni pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Szacuje się, że przy średnim tempie biegu przez pół godziny można spalić nawet 400 kcal.
  4. Bieganie na bieżni jest bezpieczniejsze niż na dworze, zwłaszcza w skrajnych warunkach pogodowych (upał, deszcz, śnieg) czy w przypadku mocno zatłoczonych miast.
  5. Brak oporu powietrza powoduje, że bieganie na bieżni jest mniej męczące. W związku z czym można biegać dłużej niż na dworze.

Obecnie coraz więcej osób chce kontynuować aktywność fizyczną nawet na wyjeździe urlopowym czy służbowym. Rezygnacja z reżimu treningowego przez tydzień czy dwa może spowodować później problemy z powrotem do regularnych ćwiczeń. Takim osobom wychodzą naprzeciw hotele, które w swojej ofercie posiadają także możliwość skorzystania ze specjalnej strefy fitness. W takiej hotelowej siłowni znaleźć można większość standardowych maszyn treningowych. Atlas i bieżnia to podstawowe sprzęty, na których warto ćwiczyć, wzmacniać swoje ciało i pozytywnie wpływać na zdrowie.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...

Dodatkowe usługi dostępne w hotelach

Hotel jest naszym domem w podróży, a często jest też elementem wakacji, więc nasze...