Polecamy

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i zyskaj, nie tylko...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Hotele

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

W większości hoteli są nam obecnie proponowane dodatkowe usługi dla gości między innymi budzenie, pralnia, room service, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów, informacja turystyczna, przechowywanie rzeczy w sejfie.

Barek

To usługa, z którą często się spotykamy i praktycznie zawsze jest ona płatna. Produkty możemy spożywać do woli i wszystko zostanie rozliczone w momencie, gdy będziemy się wymeldowywać z pokoju. Powinien być w pokoju również cennik takiego barku.

Kawa i herbata

Praktycznie wszystkie hotele oferują nam obecnie dostęp do darmowej kawy oraz herbaty, którą można przygotować sobie samodzielnie. Mając taką usługę hotel najczęściej przygotowuje ekspres do kawy, do tego zestaw, w którym mamy kawę, herbatę, śmietankę, cukier i kubki jednorazowe.

Nie tylko w pokoju

Poza tym pojawiają się także wygody poza pokojem i zależą one od standardu danego hotelu. Zaliczyć można do nich między innymi takie opcje jak basen, sauna, fitness, siłownia, odnowa biologiczna, sklep z biżuterią, przechowalnia bagażu, parking, sale konferencyjne, sprzęt do rekreacji, prasowanie.

Dostęp do sieci

We współczesnym hotelu oczywiście internet staje się już standardem i wszędzie praktycznie możemy z niego korzystać. Hotele, które mają wysoki standard dają nam dostęp do szerokopasmowego internetu, nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Coraz częściej można również zobaczyć, że pojawia się w hotelach także sieć bezprzewodowa, która jest szczególnie wygodna dla gości

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To najczęściej pojawiająca się propozycja dla tych ludzi, którzy chcą spędzić wakacje przez plażowanie. Tutaj w ofercie mamy pełne wyżywienie, dostęp do różnych przekąsek oraz napojów z ograniczeniem alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

To oferta, która jest szersza właśnie o dodatkowe napoje alkoholowe, najczęściej międzynarodowe. Czasami pojawiają się w tej ofercie pakiety usług takich jak masaże, spa czy sauna.

OV

Oferta, w ramach której nie będziemy dostawać wyżywienia w hotelu. Najczęściej turyści aktywni spędzają wiele czasu poza hotelem i dla nich ta opcja będzie najlepsza.

BB (Bed and Breakfast)

W cenie hotelu dostaniemy również śniadanie

HB (Half Board)

Poza spaniem w ofercie pojawia się śniadanie i objadokolacja

FB (Full Board)

Dostajemy w tej ofercie śniadanie, obiad i kolacje. To opcja dla tych osób, które będą opuszczać hotel nie na więcej niż kilka godzin.

SC (Self Catering)

Wyżywienie własne –tutaj nie mamy posiłków w cenie, goście mają jednak dostęp do kuchni, aneksu, gdzie każdy sam może przygotowywać sobie posiłki.

PP

To posiłki, które są przygotowywane dla programu wczasowego danej wycieczki co będzie związane z organizowanymi wyjazdami.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...