Polecamy

Organizacja spotkania biznesowego krok po kroku

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu?

Hotele

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Wiele hoteli świadczy dodatkowe usługi dla swoich gości takie jak budzenie, pralnia, room service czy zamawianie taksówek, sprzedaż biletów, informacja turystyczna, przechowywanie rzeczy w sejfie.

Barek w pokoju

To najczęściej usługa, która jest dodatkową i płatną. Opłatę za spożyte produkty takie jak napoje przekąski reguluje się na koniec pobytu w momencie, gdy będziemy się wymeldowywać. W każdym pokoju powinien być cennik takiego mini barku.

Kawa i herbata

Wiele hoteli obecnie będzie oferować darmową kawę oraz herbatę, którą przygotowywać można samemu. Oferując taką usługę hotel przygotowuje ekspres do kawy, zestawy składające się z kawy, herbaty, cukru, śmietanki i jednorazowe kubki.

Poza pokojem

Dodatkowe wygody jakie mogą się pojawić w hotelu są związane z jego standardem. Do tego typu propozycji dodatkowych zaliczamy baseny, sauny, fitness, siłownie, odnowę biologiczną, sklep z biżuterią, fryzjera, przechowalnię bagażu, sprzętu rekreacyjnego, czy sale konferencyjne, prasowanie i parking.

Internet

Obecnie internet w hotelu to właściwie standard i wszędzie będzie można z niego korzystać. Hotele, które mają wyższy standard najczęściej dają dostęp do internetu szerokopasmowego. Korzystanie z tego raczej nie generuje większych kosztów. Niektóre hotele mają dostęp do internetowej kafejki. Obecnie coraz więcej hoteli proponuje nam również dostęp do sieci bezprzewodowej. Obsługa udziela informacji w jaki sposób ewentualnie można płacić za tą usługę

Rodzaje posiłków w hotelu

AI (All Inclusive)

To najbardziej popularna forma wyżywienia dla tych osób, które chcą spędzać wakacje zajmując się plażowaniem w okolicach hotelu. W ofercie mamy wtedy pełne wyżywienie, przekąski i dostęp do napojów.

UAI (Ultra All Inclusive)

To już kompleksowa oferta, która jest uzupełniona dodatkowo o większą paletę napojów alkoholowych najczęściej międzynarodową. Czasami może być w takiej ofercie również pakiet spa, sauna, masaż.

OV

To taka forma, w ramach której nie dostajemy wyżywienia w hotelu. Najczęściej aktywni turyści spędzający wiele czasu poza hotelem sięgają po taką opcję.

BB (Bed and Breakfast)

Tutaj w cenę hotelu wliczone jest śniadanie.

HB (Half Board)

W cenie oprócz spania jest również śniadanie i obiadokolacja.

FB (Full Board)

Śniadania, obiady i kolacje w cenie. To wariant dla osób, które planują nie dłuższe wyjazdy niż kilka godzin poza hotel, ale nie chcą stołować się w restauracjach.

SC (Self Catering)

Wyżywienie własne – posiłki nie są w cenie, ale goście mają dostęp do kuchni albo aneksu, gdzie samodzielnie mogą przygotowywać sobie posiłki.

PP

To posiłki, które są podawane według programu wczasów. Zazwyczaj ma to związane z organizowanymi w czasie wypoczynku czy turystycznych wyjazdów.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...