Polecamy

Trampoliny

Jak zadbać o aranżację sali bankietowej?

Hotele

Wybór hotelu – podróże w interesach

Funkcjonuje pięć przykazań biznesmena dotyczących idealnego hotelu na podróż biznesową.

  1. Odległość ma znaczenie

Podróżując w interesach nie jeździmy dla przyjemności tylko dla osiągnięcia konkretnego celu. Znając wcześniej miejsce spotkania jesteśmy w stanie dopasować do niej odpowiedni hotel. Znacząca odległość nie powinna przesądzać, jeśli zapewniony jest transport komunikacja publiczną. Duże metropolie charakteryzują się gęstym usytuowanie hoteli, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że blisko naszego miejsca docelowego jakiś właśnie znajdziemy. Kiedy cała sytuacja dzieje się na obrzeżach, gdzie często odbywają się różnego rodzaju pokazy i targi, znalezienie pokoju również nie powinno Stanowic problemu.

  1. Oferta pokoju

Dla przedsiębiorcy najistotniejszą kwestią w wyborze pokoju powinno być bezprzewodowe połączenie internetowe , wygodny fotel i biurko do pracy między ważnymi spotkaniami.

  1. Ranga gwiazdek

To ile gwiazdek hotel posiada nad swoim szyldem świadczy o jego klasie. Cztero i pięciogwiazdkowe maja określone standardy, od których nie ma odstępstw i na pewno dzięki temu nie zaskoczą nas niespodziewane historie. Nosząc się z zamiarem pobytu w Krakowie, dokładnie prześledźmy ich klasyfikację.

  1. Dobry dojazd i miejsce parkingowe

W przypadku markowych hoteli możemy spodziewać się, że nasz samochód zostawimy na parkingu zaraz obok budynku. Nie zawsze jednak okazuje się to standardem i często musimy tracić czas na poszukiwanie miejsca parkingowego. Warto wcześniej zapytać obsługi, czy dany hotel posiada takowe lub po prostu sprawdzić tą informację na stronie internetowej. Poza tym dojazd do hotelu w centrum miasta może być utrudniony przez zakorkowane ulice, dlatego wybranie miejsca poza nim wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.

  1. W „sieciówce” najlepiej

Nie tylko krakowskie hotele sieciowe walczą z tymi „pojedynczymi” o klientów. W kontekście biznesu właściwym posunięciem będzie zatrzymanie się u potentata, ponieważ ich oferta jest często znacznie rozbudowana. Podróże służbowe mogą liczyć w nich na obniżki, a ceny, kiedy mamy do czynienia z kilkoma osobami mogą być negocjowane.

 

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...