Polecamy

Jak szukać noclegu w Krakowie?

Analiza biznesu hotelowego w Polsce

Organizacja eventów

Eventy firmowe- jak wybrać odpowiedni hotel.

Reguły świata biznesu i polityki już od dawna wprowadziły zwyczaj spotkań i konferencji w hotelowych salach wynajmowanych specjalnie pod tego typu imprezy. Eventy firmowe to codzienność w dzisiejszych czasach, czasami są to kameralne zjazdy, w niewielkich grupach, a czasami wręcz przeciwnie, wielkie zgrupowanie osób z branży, gdzie łatwo nawiązać nowe kontakty.

Czasami firmy organizują eventy dla swoich klientów, a bardzo często również dla pracowników, tak by zintegrować grupę, co jest bardzo mile widziane. Jest to oczywiste w działalności wielu przedsiębiorstw i takie spotkania są organizowane regularnie, co wymaga sporych przygotowań. Również hotel który wynajmuj sale pod tego typu imprezy ma przed sobą spore wyzwanie, ponieważ niekiedy ciężko jest sprostać wymaganiom klientów. Do organizacji eventów są angażowane osoby kreatywne i pomysłowe, tak by ten wieczór wypadł interesująco dla wszystkich gości.

Często są zatrudniane firmy z zewnątrz które biorą na siebie odpowiedzialność za przygotowanie eventu i zapewnianie gościom rozrywki i odpowiedniej porcji wrażeń. Jest to bardzo popularna forma organizacji eventów i wiele firm zdaje się na specjalistów w tej dziedzinie. Ważne jest to, aby zadziwić uczestnika eventu, co z pewnością wpłynie na to, że chętnie będzie wracał wspomnieniami do tego dnia czy wieczoru. Większość uczestników eventu jest dosyć często zapraszana na podobne imprezy, więc coraz trudniej zaskoczyć i zadziwić wybrednych klientów. W cenie są hotele i ośrodki które potrafią tak przygotować event, by każdy gość wychodził zadowolony i pełen pozytywnych odczuć.

W jakim miejscu najlepiej zorganizować event firmowy?

W ostatnich latach widać tendencję do tego, by organizować je nie tylko w zamkniętych salach, ale także w plenerze, co daje możliwość przygotowania ogniska, grilla, kuligu z pochodniami, różnorodnych pokazów, przedstawień, turniejów czy zawodów. Daje to dużo większe możliwość dla organizatorów do urozmaicenia eventu i sprawienia, że będzie on niezapomniany przez wiele miesięcy, o co właśnie chodzi w tym biznesie. W imprezach plenerowych może wziąć tez udział dużo więcej osób niż w zamkniętej Sali, co także jest dodatkowym atutem. Zanim zdecydujemy się na wynajem jakiegoś miejsca i firmy do przygotowania eventu, sprawdźmy jakie mają w tym doświadczenie, jakie mają opinie wśród poprzednich klientów, co mogą zaoferować i jak szybko.

Kolejną kwestią jest lokalizacja ośrodka, ponieważ każdy gość eventu będzie musiał mieć możliwość dojazdu własnym środkiem lokomocji lub komunikacja miejską oraz miejsce parkingowe. Skontrolujmy także możliwość ewentualnego noclegu i dodatkowego wyżywanie dla uczestników, co może się okazać bardzo ważną kwestią dla osób przybywających z daleka.

To wszystko pomoże nam w podjęciu decyzji i sprawi, że nie będziemy żałować wyboru, jeśli będzie starannie przemyślany.

Zobacz

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego...

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z...