Polecamy

Kto, gdzie i jak zorganizuje dla nas idealną konferencję?

Dzień dziecka – zabawkowy szał zakupów

Organizacja eventów

Jak ograniczyć koszty ślubu i wesela?

Ślub oraz wesele to jedne z najważniejszych momentów w naszym życiu ale niestety organizacja takiej imprezy jest bardzo kosztowna. Podpowiadamy więc na czym będzie można zaoszczędzić.

1. Wybierz inny dzień niż sobota

Przyjęło się, że wesele robi się w soboty, wtedy jest obłożenie a więc koszty są wyższe. Jeśli wybierzemy inny dzień sala będzie chciała zarobić, dlatego będzie szansa na to, że dostaniemy propozycję niższej ceny, ponieważ usługodawcy będą chcieli zapełnić swój kalendarz.

2. Zorganizuj obiad i poczęstunek zamiast całonocnego wesela

Ślub może odbyć się do południa a po ceremonii przygotować można jedynie obiad z deserem i tym samym takie wesele będzie tańsze. Przyjęcie kończy się późnym popołudniem i będzie znaczenie tańsze niż impreza trwająca całą noc.

3. Wybierz DJ-a zamiast zespołu

Do zabawy nie będzie potrzeby drogi zespół. Jeśli znajdziemy dobrego DJ-a jest szansa na to, że ta zabawa będzie doskonała, ponieważ tacy specjaliści są w stanie rozkręcić każdą imprezę. Będzie można liczyć na to, że zaoszczędzimy na tym nawet około 3 tysięcy złotych.

4. Zrób sam zaproszenia i ozdoby weselne

Zamiast zaproszeń gotowych i ozdób na salę można się zdecydować na ich przygotowywanie samodzielnie, w ten sposób również koszty uda się ograniczyć.

5. Koszty ubrań

Jest także szansa na oszczędności przy ubraniach. Między innymi można zdecydować się na kupno używanej sukni, która będzie kosztować kilkaset złotych a nie nowej kosztującej nawet kilka czy kilkanaście tysięcy. Podobnie mężczyzna może kupić garnitur za kilka tysięcy złotych ale znajdzie i taki poniżej 100 zł.

Przyjęcie weselne

6. Skorzystajcie z pomocy znajomych

Jeśli mamy znajomych, którzy zajmują się fotografią, artystów, którzy grają na instrumentach będzie można zdecydować się na ich pomoc, przysługę, dzięki której te koszty uda się znacząco ograniczyć.

7. Pożycz samochód od rodziny

Zamiast wypożyczać za kilkaset złotych auto na parę godzin można zdecydować się na pomoc rodziny. Jeśli mamy kogoś kto dysponuje dobrym samochodem, który może zastąpić ślubną limuzynę to po prostu warto się na to zdecydować. dekoracje będzie można kupić albo samemu zrobić. W sieci znajdziemy sporo pomysłów, w ten sposób te oszczędności będą znaczące.

8. Przyjęcie w ogrodzie

Jeśli chcemy organizować samodzielnie przyjęcie a mamy dom z ogrodem albo najbliższa rodzina taki dom posiada można się spytać na to czy będą chcieli nam udostępnić to miejsce. Jeśli organizujemy wesele w ciepłych miesiącach będzie to ciekawa opcja, ponieważ w ten sposób zaoszczędzimy na wynajmie Sali będzie opcja na to, by wypożyczyć namioty, można także zorganizować wszystko pod gołym niebem.

Wydatki na wesele są oczywiście znaczące, ale trzeba pamiętać, że takie środki w jakieś mierze do nas wrócą w ramach prezentów, jeśli brakuje nam środków na organizowanie imprezy weselnej można rozważyć pożyczenie kwoty brakującej od bliskich. Najlepiej jednak będzie dopasować organizację przyjęcia weselnego do możliwości finansowych, by nie iść zgodnie z zasadą: zastaw się a postaw się.

Zobacz

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego...

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z...