Polecamy

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Jak hotele walczą o gościa biznesowego?

Organizacja eventów

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z przedsięwzięciem o dość nietypowym charakterze. Ma nieco inne, specyficzne jedynie dla siebie prawa, a w związku z tym nie może być w pełni utożsamiana z imprezą, w której uczestniczymy wśród znajomych. Dotyczy to także zasad savoir-vivre, jakie na niej obowiązują.

Eksperci nie mają wątpliwości, co do tego, że impreza firmowa nie jest z pewnością najlepszym miejscem, jeśli chcemy pochwalić się przed naszym otoczeniem tym, jak dużą dawkę alkoholu jesteśmy w stanie przyjąć. Nie jest też idealnym miejscem, jeśli zależy nam na zademonstrowaniu otoczeniu naszych niebanalnych poglądów, a już na pewno nie nadaje się do tego, aby nawiązywać przyjaźnie z tymi osobami, które nasze zachowanie wydaje się nieco krępować. Owszem, mamy do czynienia z imprezą, w tym przypadku jednak to właśnie zachowanie, dla którego charakterystyczny jest umiar jest tym, które ceni się szczególnie wysoko. Ludziom zależy na tym, aby się nieco rozerwać, co uzasadnia nieco bardziej swobodne zachowanie, nie można jednak zapominać o tym, że w czasie trwania imprezy firmowej nasza ranga wcale się nie zmienia. Nadal jesteśmy pracownikami i nie ma mowy o zmianie takiego stanu rzeczy.

bankiet

Jeśli na imprezie pojawi się alkohol, nie musimy od razu z niego rezygnować, ostrożne obchodzenie się z nim jest jednak bardziej niż wskazane. Nie można zapominać o tym zwłaszcza, gdy praca jest dość stresująca, a nasze relacje ze współpracownikami są dość bliskie. Impreza firmowa nie jest też spotkaniem, w czasie którego możemy bawić się w sposób naprawdę nieskrępowany i to niezależnie od tego, co deklarują jej organizatorzy wręcz zachęcający nas do takiego podejścia. Samokontrola nie jest prostym zadaniem, nikt z nas z pewnością nie ma jednak ochoty już dzień po imprezie stać się przedmiotem wymienianych szeptem plotek. Niestety, zarówno alkohol, jak i brak wiedzy na temat poglądów osób znajdujących się w naszym otoczeniu, często może generować poważne problemy. Inną kwestią, której nie można pominąć wówczas, gdy analizuje się zasady obowiązujące na imprezie firmowej jest ta, która odnosi się do sposobu, w jaki zamierzamy się ubrać przygotowując się do tego rodzaju spotkania. Naturalne wydaje się dążenie do tego, aby olśnić osoby, które znajdują się w naszym otoczeniu, przesada nie jest jednak mile widziana. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że punktem odniesieni powinno być dla nas przede wszystkim miejsce, w jakim spotykamy się podczas imprezy, choć garnitur i koszula mogą pozostać w domu, co zmieni formalny charakter spotkania w nieco mniej zobowiązujący.

Zobacz

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego...

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak zadbać o aranżację sali bankietowej?

Bez względu na to, czy odpowiadamy za przygotowanie bankietu, czy też innej imprezy o...