Polecamy

Jak zorganizować udane spotkanie biznesowe?

Jak wybrać biurko dla gracza?

Organizacja eventów

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego doświadczenia w tym zakresie, musimy liczyć się z tym, że zdarzy się nam o czymś zapomnieć. Warto więc zorientować się, jakie czynności należy wykonać bez względu na okoliczności, jeśli zależy nam na tym, aby organizowane przez nas przedsięwzięcie rzeczywiście zakończyło się powodzeniem.

Pierwszym krokiem wydaje się przygotowanie listy gości. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im szybciej zdecydujemy się na taki krok, tym lepiej. Już na tym etapie powinniśmy też określić charakter zaproszenia, często bowiem dotyczy ono również osoby towarzyszącej, a niekiedy także jej dzieci. Lista gości to informacja kluczowa, gdy bowiem wiemy, ilu osób możemy się spodziewać, z większą łatwością zaplanujemy miejsce bankietu i inne rzeczy, które są z nim związane.

Zaproszenia mogą być mailowe albo drukowane, ważne jest jednak to, aby dotarły do gości przynajmniej na sześć tygodni przed imprezą tak, aby możliwa stała się rezerwacja czasu. Na zaproszeniu powinny też pojawić się dane teleadresowe oraz informacje na temat spodziewanego dress code. Kolejnym krokiem jest znalezienie miejsca, w którym ma się odbywać bankiet, nie musi być to bowiem wcale jedno z pomieszczeń znajdujących się w siedzibie naszej firmy.

bankiety

Tu wiele zależy od funduszy, jakimi dysponujemy, a także rozmachu, na jakim nam zależy. Często wynajmuje się w tym celu salę znajdującą się w dobrej restauracji, co sprawia, że nie trzeba dopracowywać indywidualnie wielu szczegółów. Kolejną kwestią jest menu. Tu nie ma znaczenia ani liczba gości, ani to, jaki jest charakter spotkania – jedzenie powinno być dobre i jest to zasada, której nie powinniśmy ignorować. Jeśli decydujemy się na skorzystanie ze wsparcia firmy cateringowej, wskazane jest, aby posiadała ona odpowiednie doświadczenie.

W cenie jest też różnorodność potraw tak, aby nasi goście mogli zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest też zatroszczenie się o organizację obsługi barmańskiej lub kelnerskiej, podnosi to bowiem prestiż bankietu. Inną kwestią, które nie powinno się ignorować jest ta, która odnosi się do dodatkowych atrakcji. Nie można narzekać na ich niedobór, może być to bowiem zarówno muzyka na żywo, jak i oryginalny pokaz. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, jest uzależnione przede wszystkim od naszego budżetu i upodobań pracowników, zawsze jednak musimy pamiętać o tym, aby poświęcać maksimum uwagi każdemu szczegółowi. Istnieje wiele elementów, na które musimy zwracać uwagę, dobrze więc postawić na wyważony minimalizm.

Zobacz

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z...

Jak zadbać o aranżację sali bankietowej?

Bez względu na to, czy odpowiadamy za przygotowanie bankietu, czy też innej imprezy o...