Polecamy

Bierzesz fakturę za hotel lub restaurację? Czy wiesz kiedy możesz...

Dodatkowe usługi niektórych hoteli

Poradnik

Dzień dziecka – zabawkowy szał zakupów

Okolice początku czerwca to niezwykle gorący okres w świecie dzieci i ich rodziców. Zbliża się ten szczególny dzień, gdy masz okazję dać swojej pociesze doskonały prezent, który zapewni jej wspaniała rozrywkę, dzięki której będzie mogła miło spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego. Jednak żeby kupić zabawkę, która spełni wygórowane wymagania dzieci, należy wiedzieć, jak do takiego zakupu się zabrać. Bo dobrze dobrana, rozwijająca zabawka to klucz do szybkiego i prawidłowego rozwoju malucha!

Jak wybierać zabawki?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, by mieć pewność, że wybierze się wartościowy, bezpieczny produkt. Wiele zabawek na rynku nie nadaje się dla najmłodszych dzieci, bowiem mogą stanowić dla nich niebezpieczeństwo, inne zaś nie spełnią wygórowanych potrzeb starszych dzieci. Żeby więc mieć pewność, że twój zakup będzie pociesze odpowiadał, zabierz się za wybieranie prezentu z głową.

Przede wszystkim zwracaj uwagę na oznaczenia wiekowe. Znajdziesz je na pudełkach, bądź w kartkach produktów na stronach internetowych sklepów zabawkarskich. Tworzone są na podstawie badań dotyczących rozwoju, umiejętności i możliwości umysłowych oraz fizycznych maluchów, dzięki czemu ich poziom trudności i mechanika odpowiadają potrzebom pociech. Jeśli wybierzesz grę, która przeznaczona jest dla znacznie młodszych dzieci, twój maluch zbyt szybko się nią znudzi, bo będzie dla niego zwyczajnie zbyt łatwa. Jeśli zaś zdecydujesz się na produkt dla dużo starszych dzieci, może się okazać, że będzie zbyt trudna do zrozumienia, co zniechęci pociechę do zabawy na długi czas. Dlatego też warto wybierać produkty, które odpowiadają wiekowo potrzebom dzieci.

Pamiętaj również, by zwracać uwagę na materiały wykonania i obecność małych elementów. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci do trzeciego roku życia, które uwielbiają odkrywać świat poprzez sprawdzanie faktury, twardości i smaku materiału ustami. W trakcie zabawy może dojść do połknięcia elementu, który może uszkodzić delikatny układ pokarmowy malucha. Ostre, powywijane elementy mogą zaś sprawić, że dziecko się zrani bądź zaklinuje palce w zabawce, co również może prowadzić do niechcianych uszkodzeń ciała i mnóstwa stresu, który zniechęci do zabawy.

Ostatnią, jednak nie mniej ważną, rzecza, na którą należy zwrócić uwagę, sa certyfikaty jakości. Podstawowym z nich jest certyfikat CE – przyznawany przez Unie Europejska, której restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa sprawiają, że opatrzone certyfikatem produkty dają gwarancję, że produkt jest w pełni bezpieczny i nada się dla malucha. W przypadku zabawek i ubranek istotne są również dwa inne certyfikaty związane z tkaninami. Są to certyfikaty GOTS i Oek-Tex Standard 100, których posiadanie daje pewność, że produkt tworzony jest z ekologicznych materiałów wolnych od szkodliwych i ropopochodnych substancji. Wybierać więc zabawki opatrzone certyfikatami, by mieć pewność, że nic nie zagrozi zdrowiu twojego dziecka.

Jakie zabawki wybierać?

Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, warto przejrzeć gazetki reklamowe z produktami bądź rankingi i promocje produktów na stronach internetowych sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci. Znajdziesz tam między innymi takie popularne produkty, jak licencyjne lalki Monster High czy inne zabawki nawiązujące do popularnych dziecięcych serii. Dobrze jest wybierać produkty, których motywami przewodnimi są znane przez dzieci programy. Pomaga im to nie stracić zainteresowania zabawką i nie poddawać się, gdy gra planszowa będzie się wydawała zbyt trudna.

Czerwiec to miesiąc poprzedzający wakacje, a one zaś są doskonałą okazją, by dać dziecku szanse na zabawę na dworze. Dobrze więc pomyśleć nad wyborem takiej zabawki, która zmotywuje pociechę do zabawy na podwórku. Możesz kupić mu sprzęt sportowy, taki jak piłki, rakietki, paletki czy kosze, dzięki którym dziecko będzie mogło grać w gry drużynowe z rówieśnikami. Możesz jednak równie dobrze postawić na inny rodzaj sprzętu: pojazdy, dzięki którym zapewnisz dziecku rozrywkę, pozwolisz poruszać się z miejsca na miejsce szybciej i sprawisz, że pozostanie w ruchu.

W przypadku najmłodszych dzieci warto postawić na takie akcesoria jak rowerek trójkołowy, rowerek biegowy bądź hulajnoga z siodełkiem. Pozwolą one dzieciom w prosty sposób zaznajomić się ze specyfiką prowadzenia tego typu pojazdów, dzięki czemu w kolejnych latach szybciej nauczą się jazdy na rowerze dwukołowym, co znacznie ułatwi im życie.

Nieco starszym dzieciom możesz zaś kupić rowerek dwukołowy z dokręcanymi kółeczkami, hulajnogę, fishboard, deskorolkę bądź rolki. Wszystkie te akcesoria pozwolą doskonale bawić się na podwórku w gronie znajomych, szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce, a także zapewnią niezbędną dawkę ruchu na świeżym powietrzu, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że dajesz maluchowi niezbędną do prawidłowego rozwoju dawkę witamin i ćwiczeń.

 

Materiał zewnętrzny

 

Zobacz

ROAMING - HOW DOES IT WORK AND HOW TO USE IT...

Since it is so easy to move around the world, one of the most important needs is to communicate...

Lokalni rzemieślnicy to gwarancja dobrej...

Biżuteria to idealny prezent dla ciebie i twoich bliskich na każdą okazję. Jakość produktu i...

Czy ekologiczna moda istnieje? Tak, i jest...

Słowo zrównoważony rozwój brzmiało niemal w każdym wystąpieniu na aktualnych konferencjach...