Polecamy

Hotel przyjazny dziecku - najważniejsze cechy

Dekoracja sali weselnej - ważna sprawa

Poradnik

Jak wybrać biurko dla gracza?

Wielbiciel gier komputerowych spędza przy biurku sporo czasu. Warto zatem zadbać o to, aby było ono w pełni dostosowane do jego potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego mebla?

Biurko gamingowe – jak wybrać?

Biurko gracza komputerowego musi być odpowiednio dobrane. Wówczas nie tylko umożliwi łatwe korzystanie z osprzętu komputerowego, ale również zadba o to, by zachowywał on prawidłową postawę. Jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż pozwala uniknąć w przyszłości dokuczliwych schorzeń kręgosłupa i chronicznych bólów pleców czy też karku.

Wybierając biurko dla gracza, należy zatem zwrócić uwagę na:

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/ranking-biurek-dla-gracza-top-10-najlepszych/8983/

  • rozmiar – mebel musi być na tyle duży, aby pomieścił cały osprzęt i dawał graczowi spore pole manewru. Pamiętać jednak musimy o tym, że o rozmiarach biurka przesądza także wielkość i ergonomia pomieszczenia.

Niektóre wnętrza są zbyt małe, aby zmieściło się w nich klasyczne prostokątne biurko. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie rezygnować z aranżacji specjalnego miejsca dla gracza. W takiej sytuacji zazwyczaj sprawdzają się bowiem modele narożne i kątowe.Takie rozwiązania konstrukcyjne nie tylko w maksymalny sposób wykorzystują dostępną przestrzeń, ale również gwarantują bliskość sprzętów na nich ustawionych. Dzięki temu gracz ma wszystko na wyciągnięcie ręki.

Jeżeli decydujemy się na klasyczne prostokątne biurko, upewnijmy się, że powierzchnia blatu to minimum 100 x 50 centymetrów, a najlepiej 120 x 80 cm. Dzięki temu nie będziemy mieć żadnych problemów ze zmieszczeniem całego osprzętu, a i zadbamy o zachowanie odpowiedniej odległości od monitora. Powinien on być oddalony od oczu o około 40-75 cm. W ten sposób zadbamy o wzrok gracza.

  • liczba półek, szafek i szuflad – im więcej, tym lepiej. Pozwoli to bowiem graczowi na uporządkowanie osprzętu i ułatwi zachowanie ładu na stanowisku. Dobrym rozwiązaniem będzie również biurko wyposażone w wysuwaną półkę na klawiaturę i myszkę,
  • zastosowanie dodatkowych elementów – chodzi tu o elementy zwiększające funkcjonalność biurka. Można do nich zaliczyć między innymi specjalne otwory i wyżłobienia, które ułatwiają prowadzenie kabli. Są to również różnego rodzaju powierzchnie antypoślizgowe i stabilizujące sprzęt, które sprawiają, że korzystanie z niego jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Niektórzy producenci biurek gamingowych mają w swej ofercie modele z podświetleniem. Prezentują się one bardzo efektownie i sprawiają, że granie w gry jest niebywałą przyjemnością. Ciekawą opcją jest także regulowana nadstawka na monitor pozwalająca ustawić go pod odpowiednim kątem.

  • wysokość – optymalna wysokość biurka jest niezwykle ważna dla zachowania prawidłowej postawy. Dlatego na nią również należy zwrócić uwagę przy wyborze mebla. Najlepiej, jeżeli biurko byłoby wyposażone w funkcję regulowania wysokości. Wówczas z łatwością dostosujemy je do potrzeb gracza. Takie biurka zwykle są droższe od standardowych modeli, jednak oferują większy komfort.

Jeżeli jednak wybraliśmy klasyczne biurko, wówczas blat powinien znajdować się na wysokości 72-75 cm. Zagwarantuje to odpowiednią postawę.

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, aby przyjrzeć się również ergonomii biurka, na którą wpływają wszystkie wyżej wymienione czynniki. Mebel musi być po prostu wygodny, stabilny i wytrzymały. Nie może również wymuszać na graczu nadmiernego schylania się czy też przyjmowania innej, niekorzystnej postawy.

Wybierając biurko, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało ono wykonane. Musi być to tworzywo najwyższej jakości. Dobrym wyborem będzie naturalne drewno. Jest ono bowiem odporne na uszkodzenia mechaniczne. Modele drewniane zwykle są masywne, dzięki czemu odznaczają się wysoką stabilnością. Ponadto pięknie się prezentują.

Podsumowując, oferta rynkowa biurek dla graczy jest zróżnicowana. Wybierać możemy spośród klasycznych rozwiązań, jak modeli designerskich. Pamiętajmy jednak o tym, aby dostosować je w maksymalny sposób do potrzeb i preferencji gracz. Będzie to gwarancją komfortu. W ten sposób zadbamy również o zachowanie odpowiedniej postawy.

Zobacz

ROAMING - HOW DOES IT WORK AND HOW TO USE IT...

Since it is so easy to move around the world, one of the most important needs is to communicate...

Lokalni rzemieślnicy to gwarancja dobrej...

Biżuteria to idealny prezent dla ciebie i twoich bliskich na każdą okazję. Jakość produktu i...

Czy ekologiczna moda istnieje? Tak, i jest...

Słowo zrównoważony rozwój brzmiało niemal w każdym wystąpieniu na aktualnych konferencjach...