Polecamy

Hotel oczami podróżników

Blaski i cienie wyjazdów służbowych

Poradnik

Konferencyjno-bankietowy dress code - co oznacza?

Nie zawsze koniecznością jest styl formalny. Czasami będzie można postawić na styl causal.

Co więc włożyć, by być nieco swobodniej ubranym?

Odpowiedni strój na event

Czyli jaki?

Zanim będziemy korzystać z różnych podpowiedzi musimy zrozumieć, że event eventowi nierówny. Co innego, gdy chodzi o służbową konferencję a co innego integracyjny wyjazd. Jednak ubrania, muszą być przede wszystkim wygodnie. Chodzi o to, by w trakcie takiego wydarzenia czuć się zawsze komfortowo. W czynnik tego wpisuje się między innymi to czy w danym ubraniu jest nam ciepło czy zimno.

Trzeba sprawdzać czy pomieszczenia będą klimatyzowane. Jeśli jest zima nie ma problemu, wtedy powinniśmy się dobrze czuć w klasycznym strony. Jednak trzeba pamiętać, by mieć dobry ciepły płaszcz. Strój zawsze będzie naszą wizytówką i trzeba o tym pamiętać. Nawet jeśli nie będzie markowy to jego stan będzie świadczył o naszej dbałości i trzeba postarać się o to, by każdy element był doskonale dopasowany, czysty, wyprasowany.

Między luzem a elegancją – czym jest business casual

Najtrudniejszym pojęciem będzie niedookreślony styl business causal, który będzie rozwiązaniem na spotkania, które mają nieco luźniejsze ramy niż te formalne. Niby będzie to proste, ale jak siew okaże w praktyce może być problem. To taki styl, który daje nam wiele swobody. To znaczy, że można zdjąć krawat, kobieta może zdecydować się na buty z odkrytym palcem

Elegancki ubiór

Business casual

Marynarka nie jest niezbędnie konieczna, ale na pewno dobrze widziana. Szczególnie gdy wybierzemy jakaś mniej formalną formę. Jeśli marynarka nie jest dobrym wyborem może opcją będzie sweter. Najlepsze są gładkie albo z delikatnym wzorem z wełny lub bawełny. Koszula to oczywiście konieczny element, ale można zrezygnować z białej koszuli na rzecz w kolorze. Ale nie wybieramy jaskrawych wzorów. W business causal wpiszą się koszule taliowane. Spodnie nie muszą być garniturowe, mogą być jednolite ciemne dżinsy. Buty budują wizerunek, dlatego trzeba je wybrać starannie, nie wybieramy butów sportowych.

W przypadku kobiet nie odsłaniamy dekoltu, pleców czy brzucha. Szukając się na konferencję w stylu causal można wybrać coś nieco odważniejszego. Jeśli nie chcemy koszul możliwości jest wiele. Można wybrać jednolitą sukienkę, która będzie dopasowana, ale nie nazbyt obcisłą. Spodnie muszą być klasyczne, dobre materiałowe. Marynarka czy sweter muszą być eleganckie, ale nie całkowicie formalne. W przypadku butów można postawić na jakieś z odkrytymi palcami, których w innych przypadkach formalnych się nie zakłada.

Zobacz

ROAMING - HOW DOES IT WORK AND HOW TO USE IT...

Since it is so easy to move around the world, one of the most important needs is to communicate...

Lokalni rzemieślnicy to gwarancja dobrej...

Biżuteria to idealny prezent dla ciebie i twoich bliskich na każdą okazję. Jakość produktu i...

Czy ekologiczna moda istnieje? Tak, i jest...

Słowo zrównoważony rozwój brzmiało niemal w każdym wystąpieniu na aktualnych konferencjach...