Polecamy

Dzień dziecka – zabawkowy szał zakupów

Dodatkowe usługi w hotelach

Poradnik

Rynek wynajmu aut w Polsce – statystyki, dane, wskaźniki

Analiza rynku wynajmu samochodów oraz wypożyczalni daje nam informację o tym, że ten rynek jest mocno zdominowany przez marki o charakterze globalnym oraz bardzo duże polskie firmy. Globalne firmy mają na naszym krajowym rynku największy udział na poziomie około 45%. Firma Expres rent a car, która jest największą firmą w kraju ma udział na poziomie 20%. Raport pokazuje jak funkcjonuje ten rynek. To pewna szansa na przybliżenie tego jak specyficzny jest ten rynek wypożyczania samochodów w Polsce. będzie można zaprezentować również takie dane,  które do tej pory nie były pokazywane a będą skutecznie charakteryzować właśnie ten rynek w Polsce. 

Udało się zgromadzić dane na podstawie różnorakich dokumentów, analiz oraz ogólnie dostępnych danych, które były już publikowane w ramach prasy specjalistyczne. Niestety nie da się dokładnie określić jak ten rynek wygląda jest bowiem zbudowany w oparciu o małe firmy albo też spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. To jednak sprawia, że nie można uzyskiwać danych na temat ich działalności, ponieważ są one utrzymywane w tajemnicy przez te firmy, które je gromadzą dla swoich potrzeb. 

 

Analiza z podziałem na miejsce wynajmu oraz kategorie nie pozwala konkretnie charakteryzować tego rynku. Mamy jednak takie dane, które pozwalają nam powiedzieć, że w ciągu ostatnich dwóch pełnych lat udało się uzyskać wzrost na poziomie 8 procent na rynku wynajmu samochodów. Można także zauważyć, że coraz więcej transakcji realizuje się przez specjalne mechanizmy, które są dostępne w sieci. Pojawia się między innymi coś takiego jak formularz rezerwacji. Mamy strony, które pozwalają nam porównać oferty wypożyczalni i następnie dają okazję do automatycznej rezerwacji z jednej strony niezależnie od tego na jaką konkretnie będziemy się decydować wypożyczalnię. Na polskim rynku dominować zaczynają narzędzia, które dają również możliwość agregacji ofert wynajmu. Coraz większa liczba osób poszukuje samochodu na wynajem poprzez specjalne strony brokerów, tak by dało się szybciej je porównać i wyszukać taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Rezerwacja samochodu z udziałem brokera to szansa na najniższą cenę przy zachowaniu najwyższej jakości, a więc to rzeczywiście korzystna opcja. 

W kanale internetowym rezerwacji wynajmu aut okazuje się, że firmy, które zajmują się pośrednictwem mają ponad 55% udziału na tym rynku a jednocześnie z roku na rok ten udział rośnie. Ciekawa będzie również informacja o tym, że rocznie w naszym kraju realizuje się 17 mln wynajmów aut a działa u nas już ponad 1000 wypożyczalni.

 

Zobacz

ROAMING - HOW DOES IT WORK AND HOW TO USE IT...

Since it is so easy to move around the world, one of the most important needs is to communicate...

Lokalni rzemieślnicy to gwarancja dobrej...

Biżuteria to idealny prezent dla ciebie i twoich bliskich na każdą okazję. Jakość produktu i...

Czy ekologiczna moda istnieje? Tak, i jest...

Słowo zrównoważony rozwój brzmiało niemal w każdym wystąpieniu na aktualnych konferencjach...