Polecamy

O wyborze hotelu na spotkania biznesowe

Dekoracja sali weselnej - kreatywnie i z klasą

Spotkania biznesowe

Blaski i cienie wyjazdów służbowych

Jeśli planowana przez nas podróż służbowa ma trwać od jednego do kilku dni, a do tego w czasie jej trwania będziemy przebywali poza naszą miejscowością, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie takiego miejsca noclegowego, które zapewni nam maksimum komfortu. Coraz częściej mamy więc do czynienia z konferencjami, które nie tylko są organizowane w prestiżowych hotelach, ale również zapewniają swoim uczestnikom nocleg w bardzo dobrych warunkach.

Jeśli podróż służbowa ma trwać kilka dni, wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, komfort i dobre samopoczucie wpływają bowiem na naszą efektywność i błyskotliwość. Oczywiście, nawet najbardziej prestiżowy hotel nie zmieni tego, że musimy zdecydować się na kilkudniową rozłąkę z rodziną. Jeśli mamy do czynienia z pracownikami, którzy opiekują się dziećmi, które nie skończyły jeszcze czwartego roku życia, przepisy działają na ich korzyść. Owszem, można ich wysłać w podróż służbową, wymaga to jednak ich zgody. Oczywiście, bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, w której dobrowolność jest tylko teoretyczna, potrzeba dbania o dobre relacje z pracodawcą sprawia bowiem, że żadne inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Wyjazdy służbowe, w których uczestniczą rodzice, są problemem również dla samych dzieci.

podróż służbowa z dzieckiem

Podróż służbowa z dzieckiem

Najmłodsi nie radzą sobie najlepiej z koniecznością przebywania z dala od rodziców, a przy tym trudno oczekiwać od nich, że znajdą w sobie gotowość do akceptacji racjonalnych przyczyn takiego stanu rzeczy. Jeśli więc wyjazd jest niemożliwy do uniknięcia, zaleca się, aby dziecko znalazło się pod opieką przynajmniej jednego z rodziców. Jeśli nie ma takiej możliwości, w grę wchodzą jeszcze dziadkowi, a ostatecznie – opiekunka. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście możliwość skorzystania z takiego wyjazdu służbowego, w jaki można się udać wspólnie z dzieckiem. Dziś nie jest to już wcale propozycja abstrakcyjna, nie brakuje przy tym hoteli, które są w stanie uczynić z niej swój dodatkowy atut reklamując się właśnie jako miejsca w szczególny sposób przyjazne maluchom. Mówimy zresztą o propozycjach, które cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem, hotele są bowiem w stanie zapewnić realizację wielu potrzeb najmłodszych gości. Tu warto wspomnieć choćby o opiece nad dzieckiem w godzinach, w których trwa konferencja.

Zobacz

Najlepsza sala konferencyjna dla firmy

Sala konferencyjna Dziś większość firm decyduje się organizować konferencje i...

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i...

Należy sobie powiedzieć, że udana konferencja może gwarantować udany biznes. Dlatego warto...

Dlaczego dla gości biznesowych najważniejsza...

To co decyduje o wyborze hotelu w większości przypadku to jego standard, cena i lokalizacja...