Polecamy

Organizacja hotelowej konferencji

Wakacyjny wypoczynek w Polsce- na Mazury czy w góry?

Spotkania biznesowe

Porady dla planujących podróż w celach biznesowych

Polscy przedsiębiorcy muszą pogodzić się z tym, że podróże biznesowe powoli stają się dla nich czymś oczywistym. Co ciekawe, w celach biznesowych nie podróżujemy już dziś wyłącznie za granicę naszego kraju, ale i po Polsce i jej najważniejszych ośrodkach. Bez względu jednak na to, jaki jest cel naszej podróży, warto zastanowić się nad jej starannym zaplanowaniem po to, aby zminimalizować związane z nią koszty bez ryzyka, że narazimy się na niewygodę.

Na co warto zatem zwracać uwagę, jeśli nie chcemy, aby podróż taka była męcząca?

Pierwszą decyzją, jaką przyjdzie nam podjąć jest ta, która wiąże się z wyborem odpowiedniego środka transportu. Gdy mamy do czynienia z wyjazdem zagranicznym, wybór taki pada na ogół na linie lotnicze. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy mamy do czynienia z podróżami po kraju. Wtedy popularny staje się samochód, choć i on coraz częściej przegrywa z samolotem – zdecydowanie szybszym, a jednocześnie coraz tańszym nawet na trasach krajowych. Korzystanie z samolotu ma spore grono zwolenników.

Biznesmeni zwracają uwagę nie tylko na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, ale i czasu. Od niedawna linie lotnicze również zaczęły doceniać klienta biznesowego, warto więc szukać tych, które opracowują specjalne promocje skierowane do firm. Ciekawym partnerem okazują się też biura podróży, które są w stanie zaproponować specjalne rabaty dla klienta związanego ze światem biznesu. Jeśli wyjazd biznesowy trwa kilka dni, planowanie takiej podróży musi uwzględnić znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego.

Jeśli chcemy zminimalizować koszt takiej podróży, hotel powinien być nie tylko wygodny, ale i relatywnie tani. Oferty poszczególnych miast mogą się w tym przypadku dość znacząco różnić, przykładem takiego, w którym możemy liczyć na tani i atrakcyjny nocleg jest jednak z pewnością Kraków.

Stolica Małopolski cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród biznesmenów, ale i wśród turystów, nie dziwi więc to, że nie brakuje tu obiektów dostosowanych do potrzeb specyficznych grup klientów. Biznesmen może zatem znaleźć wygodny apartament wyposażony we wszystkie te urządzenia, które będą mu niezbędne do pracy, a więc w biurko, dostęp do Internetu, a nawet w sejf, w którym można umieścić ważne dokumenty. Oczywiście, opłaty związane z przejazdami i noclegami nie są wcale jedynymi, które należy ponieść.

Bardzo często ich liczba rośnie, konieczne jest bowiem zaopatrzenie się zarówno w ubezpieczenie, jak i w wizę. W pewnym momencie okazuje się więc, że choć mamy do czynienia z wyjazdem na zaledwie kilka dni, staje się on sporym wydatkiem. Nie dziwi zatem to, że przedsiębiorcy nie ustają w wysiłkach ukierunkowanych na ograniczanie kosztów. Od niedawna ich sojusznikiem stają się biura podróży, ich oferta coraz częściej obejmuje bowiem wyjazdy biznesowe. Wiąże się to z niższymi cenami tak w środkach transportu, jak i w hotelach.

Biznesmeni mogą też korzystać z systemów rezerwacyjnych zasługujących na uwagę między innymi dlatego, że często współpraca z nimi wiąże się z imponującymi zniżkami.

Zobacz

Najlepsza sala konferencyjna dla firmy

Sala konferencyjna Dziś większość firm decyduje się organizować konferencje i...

Blaski i cienie wyjazdów służbowych

Jeśli planowana przez nas podróż służbowa ma trwać od jednego do kilku dni, a do tego w...

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i...

Należy sobie powiedzieć, że udana konferencja może gwarantować udany biznes. Dlatego warto...