Polecamy

Jak hotele biznesowe walczą o swoich klientów?

Czy ekologiczna moda istnieje? Tak, i jest produkowana w Polsce!

Turystyka

Propozycje na wakacje- może Beskidy? A może morze?

Beskidy to nie tylko piękne góry i malownicze krajobrazy, ale także mnóstwo ciekawych historii, obyczajów i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Kto choć raz był w tych górach nigdy nie zapomni falującej linii horyzontu, łagodnie płynącej wśród otaczających szczytów i dolin. Cały obszar Beskidów rozciąga się na olbrzymi teren, który obejmuje część zachodnią i wschodnią. Beskid Zachodni przyciąga masywem Babiej Góry i Diablakiem, najwyższym szczytem Polski poza terenem Tatr. Beskid Wschodni obejmuje teren na którym znajdują się Bieszczady. Są to jedne z najładniejszych regionów Polski, na których każdy kto preferuje aktywny wypoczynek znajdzie coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile na łonie przyrody.

Beskidami od wieków zachwycali się artyści malarze i poeci, ich piękno zostało wysławiane na wiele sposobów, a ciągle można tam odkryć coś nowego, co ujmie serce i wyobraźnię niejednej osoby. Szczególnie ukochane przez turystów, preferujących spokój i ciszę, są Bieszczady. To góry pełne uroku o niemal baśniowych krajobrazach rozległych połonin, które nie są tak tłumnie odwiedzane przez turystów jak Zakopane i Tatry. Jest to ich duży atut, ponieważ w Bieszczadach można poczuć prawdziwą, nieokiełznaną moc natury, daleko od skomercjalizowanych miast i miasteczek. Nad Jeziorem Solińskim w sercu Bieszczad, można uprawiać wiele sportów wodnych, więc wakacyjny wypoczynek może obejmować zarówno wycieczki szlakiem górskim, jak i pływanie na żaglówkach czy kajakach.

Wczasy nad BałtykiemObszar plaż nadbałtyckich to również miejsce, gdzie turyści wciąż chętnie przyjeżdżają i odpoczywają. Warto wybierać się w miejsca oznaczone Błękitną Flagą, czyli takie miejscowości które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa dla przebywających tam osób. Jest to oznaczenie międzynarodowe, ważne na jeden sezon, które przyznaje komisja w Kopenhadze. Jednym z takich miejsc jest plaża w Świnoujściu, która po raz kolejny może się poszczycić takim wyróżnieniem. Innymi plażami godnymi polecenia są te znajdujące się w Pogorzelicach, Niechorze, Trzęsaczu, Pobierowie, Rewalu czy Pustkowie. Poza plażami warto zobaczyć też Słowiński Park Narodowy, z ruchomymi wydmami, oraz miasta takie jak Kołobrzeg czy Sopot.

Zobacz

Kilka faktów na temat Londyńskiego Big Bena

Ikoniczna wieża zegarowa Houses of Parliament jest jednym z najbardziej znanych zabytków Londynu...

Trampoliny

Trampolina to prosty sprzęt gimnastyczny do wykonywania podskoków czy nawet akrobacji...

Jak szukać noclegu w Krakowie?

O Krakowie często mówi się jako o mieście jedynym w swoim rodzaju, trudno więc dziwić...