Polecamy

Jak postępować z nieposłusznym psem?

Najdroższe hotele w Polsce – czy znajdziemy je w Krakowie?

Turystyka

Wakacje - jak polskie dziecko je spędza?

Okazuje się, że jedynie około połowa polskich dzieci ma możliwość wyjechać gdzieś na wakacje. Dlatego duża część społeczeństwa musi się zadowolić wakacjami blisko domu i atrakcjami, jakie tam się znajdują. Jeśli już Polacy decydują się na wyjazd to najczęściej wybieranym celem podróży są miejscowości nadmorskie. Zdecydowanie częściej ludzie decydują się na wyjazdy krajowe ponieważ tutaj koszty są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku wyjazdów za granicę. Zgodnie z tym co obecnie możemy zauważyć zdecydowanie rzadziej Polacy decydują się odwozić dzieci do krewnych i coraz częściej sami chętnie spędzają czas wakacyjny ze swoimi dziećmi. Najbardziej popularne miejscowości turystyczne to obecnie Hel, Kuźnica, Krynica, Łeba, Ustka czy Kołobrzeg.

Jeśli decydujemy się na nadmorski wyjazd w Polsce to raczej wszystko załatwiamy na własną rękę i nie decydujemy się korzystać z usług proponowanych nam przez biura podróży. Wiele osób chce w ten sposób oszczędzać i dlatego nie kupujemy gotowych wycieczek, ale wybieramy możliwość samodzielnego organizowania całego wyjazdu biorąc pod uwagę to co będzie miało dla nas największe znaczenie. W Polsce raczej nie mamy póki co przekonania do kempingów i mało Polaków decyduje się na taką właśnie formę wakacji. Zdecydowanie częściej wybieramy domki, pensjonaty czy hotele. Kempingi czy namioty nie mają u nas zwolenników najczęściej ze względu na obawę co do pogody jaka może być nad polskim morzem. Niestety często aura jest kapryśna i musimy się zmagać z padającym deszczem.

Od jakiegoś czasu mamy też większe niż jeszcze jakiś czas temu zainteresowanie agroturystyką i niektórzy rzeczywiście w tym kierunku decydują się organizować swoje wakacje. Dzieciom dajemy możliwość spędzania czasu gdzieś w miejscach, gdzie będzie świeże powietrze, będzie można zobaczyć żywe zwierzątka czy napić się mleka bezpośrednio od krowy. Słońce z katalogu i na koloniach Jeśli rodzice nie wyjeżdżają ze swoim dzieckiem to najczęściej decydują się na wykupienie obozu czy kolonii. I dlatego w takiej sytuacji widać obecnie zainteresowanie coraz większe wyjazdami, które organizowane są do krajów za granicą. Najczęściej wybierane miejsca to Egipt, Turcja, Grecja czy Hiszpania. Wielu rodaków decyduje się także wyjeżdżać do Chorwacji czy Bułgarii przede wszystkim ze względu na dobrą cenę oraz niezłe warunki.

Kolonie w PolsceOczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się kolonie, które organizowane są przez większe zakłady pracy. Dość dużo osób decyduje się na taką formę wakacji dla swoich dzieci, ponieważ powinny się one tam dobrze czuć również dlatego, że będą w otoczeniu rówieśników. Lato w mieście Połowa dzieci musi spędzać wakacje w okolicach swojego domu. Dlatego warto tutaj szukać organizowanych przez miasto różnorakich imprez, ponieważ dzięki temu dzieci nie będą się musiały nudzić i będą mogły w jakiś aktywny sposób spędzić czas wakacyjnego wolnego od szkoły. Dlatego na pewno tą opcję również warto sobie rozważyć. Większość miast stara się obecnie takie propozycje przygotowywać.

Zobacz

Kilka faktów na temat Londyńskiego Big Bena

Ikoniczna wieża zegarowa Houses of Parliament jest jednym z najbardziej znanych zabytków Londynu...

Trampoliny

Trampolina to prosty sprzęt gimnastyczny do wykonywania podskoków czy nawet akrobacji...

Jak szukać noclegu w Krakowie?

O Krakowie często mówi się jako o mieście jedynym w swoim rodzaju, trudno więc dziwić...