Polecamy

Czym kierować się wybierając dla siebie hotel?

Najlepszy hotel na delegację

Turystyka

Wakacyjny wypoczynek w Polsce- na Mazury czy w góry?

Mazury to region którego nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać, ponieważ o ich pięknie i niesamowitościach przyrody słyszał każdy. Przez wielu Mazury są uważane za jeden z Cudów Świata i całkowicie można się z tym zgodzić. To miejsce po prostu urzeka swoją urodą, można tutaj zapomnieć o problemach i codziennym trudzie wśród malowniczych jezior rozciągających się na całym obszarze. To prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Mazury to miejsce do wypoczynku dla całej rodziny w rozkosznej atmosferze świergotu ptaków i blasku słońca na czystych plażach i w lasach. Jest tutaj mnóstwo wypożyczalni sprzętu wodnego, od żaglówek, po kajaki i rowerki wodne.

Są także wypożyczalnie rowerów, co umożliwia wycieczki rowerowe po szlakach pełnych ciekawych miejsc, a dla spragnionych podniebnych atrakcji przygotowane są loty balonami nad malowniczymi krajobrazami. Mazury to także miejsce o ciekawych dziejach, gdzie miejscowości takie jak Wilczy Szaniec, będący niegdyś kwaterą Hitlera, czy też pola Grunwaldu, przeniosą nas w czasie i pokażą bogactwo historii narodu polskiego. Warto zobaczyć także zamek w Rynie, o którym pierwsze wzmianki w historii pojawiły się w 1376 roku.

Godnym polecenia regionem Polski jest także Jura Krakowsko- Częstochowska, tutaj wakacyjny wypoczynek nigdy się nie znudzi. Przechadzając się wśród niesamowitych ruin zamków znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd, można słuchać opowieści o pradawnych dziejach, dumnych rycerzach i pięknych księżniczkach, których losy nierozerwalnie związane były z tym terenem. Szlak Orlich Gniazd to teren rozciągający się na długość 160 km, na którym znajduje się kilkanaście zamków, a wśród nich prawdziwą perłą jest zamek w Podzamczu koło Ogrodzieńca.

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu Z tym zamkiem związana jest legenda mrożąca krew w żyłach, o zjawie Czarnego Psa błąkającego się nocami po murach, który to jest pokutującą duszą kasztelana krakowskiego Stanisława Warszyckiego. Innymi znanymi zamkami w okolicy, są zamki w Mirowie oraz w Bobolicach, dwie bliźniacze budowle znajdujące się blisko siebie. Jura ze względu na duża ilość skał wapiennych znajdujących się na tym terenie, jest także jednym z najlepszych w Polsce miejsc do uprawiania wspinaczki.

Zobacz

Kilka faktów na temat Londyńskiego Big Bena

Ikoniczna wieża zegarowa Houses of Parliament jest jednym z najbardziej znanych zabytków Londynu...

Trampoliny

Trampolina to prosty sprzęt gimnastyczny do wykonywania podskoków czy nawet akrobacji...

Jak szukać noclegu w Krakowie?

O Krakowie często mówi się jako o mieście jedynym w swoim rodzaju, trudno więc dziwić...