Polecamy

Gość biznesowy – jak go skusić ofertą naszego hotelu?

Jak zorganizować udane spotkanie biznesowe?

Spotkania biznesowe

Organizacja hotelowej konferencji

Historia pokazuje, że kreatywność event managerów ma nieograniczone pokłady. Aby przyciągnąć uwagę uczestników i nadać smaku spotkaniom sięgają niekiedy do nowatorskich rozwiązań takich jak konferencja w wagonie kolejowym lub na trybunach trzecioligowego klubu. Oczywiście sale w hotelach nadal cieszą się największa popularnością, co nie zmienia faktu, że organizacja w specjalnie do tego przygotowanym miejscu nie wymaga przygotowań.

Nie sposób pomyśleć, że jakikolwiek hotel w kraju nie posiada wyposażonej sali konferencyjnej. Standardowe podejście właścicieli i schematyczne rozwiązania nie zawsze są w stanie przekonać nas o wartościowości prezentowanego miejsca. Nie należy także przesadzać z oryginalnością i wymyślać rozwiązań rodem z kosmosu. Klimat zawsze powinien być zachowany, ale zbytnia innowacyjność w tym względzie nie zawsze jest pożądana.

Właśnie dlatego  zdecydowana większość konferencji organizowana jest na gruncie hotelowym. Bez dwóch zdań są one potentatem w organizacji tego typu wydarzeń. Potężne zaplecze  cateringowe, sale nie tylko konferencyjne, ale również bankietowe, oprawa techniczna, przyjemny wystrój i przede wszystkim baza noclegowa to rzeczy, których wszystkich razem wziętych nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Mogłoby się wydawać, że wszystko jesteśmy w stanie zorganizować sami, ale biorąc pod uwagę fakt, jakie udogodnienia czekają nas ze strony hotelu, można śmiało stwierdzić, że jest to idealne miejsce do organizacji konferencji.

Myślisz, że pomysł z hotelem jest przeciętny i nieoryginalny? Nic bardziej mylnego.  Jeśli uruchomisz swoje pokłady kreatywności, które w połączeniu z odpowiednim budżetem i pozytywnym nastawieniem uczestników dadzą pożądany efekt, to nic nie sprawi ci większej satysfakcji. Poświęć więcej czasu na przygotowania, a na pewno  twoja konferencja odbije się szerokim echem w twojej branży.

 

Zobacz

Najlepsza sala konferencyjna dla firmy

Sala konferencyjna Dziś większość firm decyduje się organizować konferencje i...

Blaski i cienie wyjazdów służbowych

Jeśli planowana przez nas podróż służbowa ma trwać od jednego do kilku dni, a do tego w...

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i...

Należy sobie powiedzieć, że udana konferencja może gwarantować udany biznes. Dlatego warto...