Polecamy

Połączenie social media i turystyki biznesowej

Blaski i cienie wyjazdów służbowych

Poradnik

Lokalni rzemieślnicy to gwarancja dobrej jakości i indywidualnego podejścia

Biżuteria to idealny prezent dla ciebie i twoich bliskich na każdą okazję. Jakość produktu i satysfakcja z zakupu w dużej mierze zależeć będzie od tego, gdzie dokładnie kupisz biżuterię.

Dlaczego warto kupować u lokalnych rzemieślników, a nie w sieciówkach?

Przede wszystkim warto zauważyć, że kupując biżuterię – w sklepie lub przez Internet – ryzykujesz, że kupisz podróbkę. Niestety, nie każdy z nas jest w stanie naocznie stwierdzić, czy rzeczywiście oferuje się im to, co zamówili (np. złoto określonej próbki, poziom jakości kamienia). Dlatego tak ważne jest, aby wybrać renomowany sklep, którego reputacji jesteś pewien

Obie opcje kupowania biżuterii – online i w sklepach stacjonarnych mają zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Tak więc w zwykłym sklepie od razu widzisz biżuterię, możesz ją przymierzyć i ocenić jej jakość. Jednocześnie, aby porównać oferty, znaleźć i wybrać odpowiedni produkt, z reguły trzeba odwiedzić ogromną liczbę jubilerów, poświęcając na to dużo czasu i wysiłku. Jednak inaczej niż w przypadku wielu innych produktów, większość z nas woli osobiście przymierzyć i obejrzeć biżuterie przed zakupem.

Część z nas decyduje się na zakup biżuterii w sieciówkach. Jeśli szukasz jednak biżuterii unikalnej i oryginalnej, to lepszym rozwiązaniem jest sklep jubilerski. Tylko tam jakość projektu, który projektujesz i/lub kupujesz, będzie wyjątkowa. Osoba kupująca pierścionek z sieciówki i wyjdzie z biżuterią, który kupiły setki lub tysiące innych osób. W przypadku niezależnego jubilera możesz wybrać projekt od metalu szlachetnego po oprawę i kamień. Na każdym etapie kontrolować jakość przedmiotu od samego początku do gotowego produktu, a tym samym odchodząc z pierścionkiem, który jest jedyny w swoim rodzaju. Co więcej, niezależny jubiler będzie miał o wiele większą wiedzę na temat swoich produktów niż ktoś pracujący w sieci. Co więcej, niezależny jubiler w Krakowie to często rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Niezależni jubilerzy szanują twój budżet bardziej niż sieciówki. Będą również bardziej elastyczni w ustaleniu planu płatności, który odpowiada twoim potrzebom finansowym. W sieciówkach płacąc za biżuterie, często płacisz de facto za markę. Niezależny jubiler może zaoferować ekskluzywne wyroby, ale zarabia na jakości produktu, a nie marce.

jubiler podczas pracy

Jubiler w Krakowie

W sklepach sieciowych jesteś w stanie kupić tańszą biżuterię. Niestety otrzymasz również bardzo kiepski produkt. Po dokładniejszym zbadaniu okaże się, że atrakcyjna cena sklepu jest w rzeczywistości bardzo wysoka w stosunku do jakości produktu, ponieważ te mają tendencję do używania niskiej jakości materiałów, jednocześnie naliczając pełną cenę. Kiedy u jubilera projektujesz własny pierścień, możesz kontrolować i sprawdzać każdą część. Możesz wybrać swój centralny kamień (najważniejszy i często najdroższy element), rodzaj metalu, którego chcesz użyć i jakość kamieni.

Jedynym powodem, aby zapłacić więcej na przykład przy zakupie diamentu, jest zwiększenie jasności kamienia lub wagi w karatach. Kupując taki pierścionek w sieciówkach, nie płacisz za produkt. Płacisz za ich markę. Często zapłacisz trzy do czterech razy więcej, niż wynosi rzeczywista wartość rynkowa twojego produktu. Co więcej, musisz mieć świadomość, że sklepy sieciowe są nastawione na szybki zysk, co oznacza, że potrzebują tak zwanego masowego klienta. Taki klient kieruje się prostą zasadą – chcę zapłacić za dany produkt jak najmniej. Dlatego właśnie do tego typu sklepów kieruje się biżuterie wykonaną z najniższej jakości materiałów, aby ich cena była jak najbardziej atrakcyjna. W przypadku pojedynczego jubilera optymalną strategią jest skupienie się na jakości produkowanej biżuterii. Jednocześnie nie może on zaoferować nazbyt kosztownego produktu. Efekt jest łatwy do przewidzenia. U pojedynczego jubilera otrzymamy biżuterie z lepszej jakości materiału, w stosunkowo lepszej i korzystniejszej cenie. I nawet jeśli finalnie zapłacimy za dany pierścionek więcej, to jego jakość będzie lepsza, co oznacza, że maksymalizujemy stosunek ceny do produktu. Oprócz tego taki pierścionek będzie też trwalszy i dłużej zachowa swoje pierwotne fabryczne właściwości, co znowu ma olbrzymi wpływ na jego ostateczną wartość, także jako lokata kapitału.

Zobacz

ROAMING - HOW DOES IT WORK AND HOW TO USE IT...

Since it is so easy to move around the world, one of the most important needs is to communicate...

Czy ekologiczna moda istnieje? Tak, i jest...

Słowo zrównoważony rozwój brzmiało niemal w każdym wystąpieniu na aktualnych konferencjach...

Jak wybrać biurko dla gracza?

Wielbiciel gier komputerowych spędza przy biurku sporo czasu. Warto zatem zadbać o to, aby...