Polecamy

Na co zwracać uwagę wybierając hotel na podróż biznesową?

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Turystyka

Gospodarstwo agroturystyczne kontra hotel - co jest lepszą opcją na wakacje?

Już niedługo przyjdzie lato i trzeba się zastanawiać nad tym, gdzie chcemy wyjechać na wakacje. W tym tekście postaramy się powiedzieć o wadach i zaletach dwóch form zakwaterowania – gospodarstwo agroturystyczne oraz hotel.

Gospodarstwa agroturystyczne "za" - Jeśli wybierzemy się na wieś do gospodarstwa agroturystycznego to możemy oczekiwać, że finansowo nie będzie to zły wybór. Najczęściej zatrzymanie się w takich gospodarstwach to znacząca oszczędność. Nie tracimy na tym ponieważ większość rzeczy mamy na miejscu i jedzenie serwują nam gospodarze. Proponowane stawki są najczęściej kilka razy mniejsze niż to co trzeba zapłacić w luksusowym hotelu a więc ten zysk jest znaczący. Ponadto takie gospodarstwa obecnie lokalizowane są w wyjątkowych malowniczych miejscowościach co również ma istotne znacznie. Mamy w okolicy piękne widoki i krajobrazy. To sprawi, że możemy obcować z przyrodą, wyciszyć się i relaksować. Poza tym kwatery znajdują się na wsi i dają nam najczęściej wiele możliwości, gdy chodzi o uprawianie różnorakich sportów. Można pływać, jeździć na rowerach, spacerować, czasami wspinać się po górskich ścieżkach. Możliwości nie brakuje i wiele z nich można wykorzystywać. Taki wypoczynek to wiele komfortu psychicznego i tego nam często w codziennym życiu brakuje. 

Gospodarstwa agroturystyczne "przeciw" -  Oczywiście takie gospodarstwa mają także swoje wady. Najczęściej ludzie nie chcą do nich jechać narzekając na wygodę, która nie jest na takim wysokim poziomie. Wiele osób uważa, że jedzie się na wczasy wypoczywać, dlatego są duże oczekiwania, gdy chodzi o wybór odpowiednich luksusów. Dodatkowo nie wszystkim odpowiada życie z dala od zgiełku miast turystycznych a w gospodarstwach na pewno będzie więcej spokoju.

Wypoczynek i zakwaterowanie w hoteluHotele "za" – Na pewno zaletą noclegu w hotelu jest znaczący komfort. Jedziemy tam i mamy pewność, że wszystko będzie tak funkcjonować jak powinno. To obsługa musi o nas dbać i powinna starać się robić wszystko, byśmy byli zadowoleni. Jeszcze jedna ważna kwestia to to, że w hotelu będzie nam wygodnie, ponieważ nic ze sobą nie trzeba brać. Praktycznie wszystko znajdzie się w pokoju a jednocześnie lokalizacja takiego hotelu powinna być doskonała, dlatego nie będzie żadnych problemów z tym, by bardzo szybko dotrzeć do atrakcji turystycznych, które powinny być blisko.  Często takim wabikiem hoteli jest to, że mają one również pakiet SPA, który jest wygodnym rozwiązaniem i warto skorzystać, by nieco bardziej odprężyć się na takich wakacjach. 

Hotele – "przeciw" -  Największy minus hotelu to oczywiście wysoka cena. Koszty za dobę pobytu w ekskluzywnych hotelach to nawet kwota kilkuset złotych za osobę za dobę. Dla większości naszych rodaków będzie to już kwota horrendalna. Najczęściej wynika to z marki hotelu i tym samym firma chce z tego korzystać i właśnie tak kształtuje swoją działalność. Osoby żywiołowe czy działające energicznie na pewno w hotelu mogą się czuć również trochę monotonnie i to w czasie takich wakacji może im nie odpowiadać

Zobacz

Kilka faktów na temat Londyńskiego Big Bena

Ikoniczna wieża zegarowa Houses of Parliament jest jednym z najbardziej znanych zabytków Londynu...

Trampoliny

Trampolina to prosty sprzęt gimnastyczny do wykonywania podskoków czy nawet akrobacji...

Jak szukać noclegu w Krakowie?

O Krakowie często mówi się jako o mieście jedynym w swoim rodzaju, trudno więc dziwić...