Polecamy

Tajemnice hoteli konferencyjnych – poznaj i zyskaj, nie tylko...

Jak wybrać dobry hotel?

Trampolina to prosty sprzęt gimnastyczny do wykonywania podskoków czy nawet akrobacji. Kiedyś przede wszystkim służył profesjonalnym akrobatom, a także był idealnym przyrządem do zabaw dla dzieci. Dziś trampolina zyskała nowe życie dzięki zajęciom z fitness jumpingu, niezwykle popularnym wśród miłośników aktywności fizycznej i coraz częściej pojawiającym się w ofertach fitness klubów. Co warto wiedzieć o trampolinach, aby zaopatrzyć się w dobry model?

Myśląc o trampolinie, człowiek od razu wyobraża sobie batut, na którym dokazują dzieci. Młodzież uwielbia tego rodzaju aktywność, dlatego tak ochoczo korzysta z trampolin umieszczonych w ogrodach czy dostępnych w kurortach wypoczynkowych. Jednak obecnie trampolina to już nie tylko dziecięca zabawka, to także idealny sprzęt sportowy do intensywnych treningów. A wszystko to dzięki coraz modniejszym zajęciom z jumpingu, na których korzysta się z mini trampoliny i skacze w rytm muzyki.

Skakanie na trampolinie – korzyści

Korzystanie z trampoliny to doskonały sposób nie tylko na przyjemnie spędzenie czasu, ale także na poprawę zdrowia i kondycji. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju sport jest coraz częściej wybierany przez entuzjastów aktywnego stylu życia. W dodatku nie trzeba karnetu do fitness klubu, aby uprawiać jumping. Wystarczy zakupić mini trampolinę do domu i realizować trening we własnych czterech ścianach. Jakie zalety dla zdrowia i urody niesie skakanie na trampolinie?

 1. Wszechstronne wzmocnienie i modelowanie mięśni.
 2. Polepszenie krążenia limfatycznego.
 3. Lepsze dotlenienie organizmu.
 4. Poprawa pracy układu krążenia.
 5. Przyspieszenie przemiany materii.
 6. Zwiększenie wydolności.
 7. Poprawa koordynacji ruchowej.

Najlepsze trampoliny fitness

Jeśli ktoś chce uprawiać jumping w domu, musi zaopatrzyć się w specjalną mini trampolinę. Różni się ona od zwykłej nie tylko tym, że jest mniejsza, ale posiada także uchwyt, który pomaga w utrzymaniu równowagi podczas intensywnych ćwiczeń. Najlepsze trampoliny do tego rodzaju aktywności to produkty o grubych nogach i stabilnej konstrukcji. Powinny być także wyposażone w elastyczną, wytrzymałą matę, np. PE mesh, oraz mieć osłonięte sprężyny, aby nie doszło do kontuzji w trakcie treningu. Jeśli ktoś obawia się sprężyn, może zakupić trampolinę fitness z grubymi gumami.

Trampolina ogrodowa

Dla rodzin z dziećmi doskonałym rozwiązaniem może okazać się zakup trampoliny ogrodowej. Dzięki takiemu sprzętowi dzieci będą mogły dokazywać na świeżym powietrzu, a dorośli zgubić kilka nadprogramowych kilogramów podczas zabawy ze swoimi pociechami. Trampolina ogrodowa jest znacznie większa od trampoliny fitness, a jej wielkość zawsze powinna być dobierana do ilości dostępnej przestrzeni w ogrodzie. O czym jeszcze pamiętać, kupując trampolinę ogrodową?

 1. Trampolina ogrodowa musi posiadać siatki ochronne. Nie ma takiego znaczenia, czy będą to siatki wewnętrzne czy zewnętrzne, jednak przede wszystkim dla młodzieży poleca się to pierwsze rozwiązanie.
 2. Stelaż trampoliny musi być bardzo stabilny i wytrzymały, najlepiej więc jeśli jest wykonany z grubych profili.
 3. Tak jak w przypadku trampolin fitness, także w trampolinach ogrodowych sprężyny powinny być dobrze osłonięte, aby dziecku nie stała się krzywda podczas zabawy. Warto zdecydować się na trampolinę ze sprężynami z hartowanej stali.
 4. Jeśli planuje się korzystać z trampoliny ogrodowej razem z dziećmi, zawsze należy sprawdzić nośność sprzętu przed zakupem.

Trampolina to produkt idealny dla dzieci, ale też wspaniały sprzęt treningowy. Nowoczesne mini trampoliny fitness z uchwytami pozwolą na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także wzmocnią mięśnie i zwiększą kondycję. Tymczasem trampoliny ogrodowe uradują każde dziecko i zapewnią mu możliwość zabawy na powietrzu, także z rodzicami. Warto posiadać batut na własność i cieszyć się korzyściami płynącymi z jego użytkowania.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz

Kilka faktów na temat Londyńskiego Big Bena

Ikoniczna wieża zegarowa Houses of Parliament jest jednym z najbardziej znanych zabytków Londynu...

Jak szukać noclegu w Krakowie?

O Krakowie często mówi się jako o mieście jedynym w swoim rodzaju, trudno więc dziwić...

Gospodarstwo agroturystyczne kontra hotel - co...

Już niedługo przyjdzie lato i trzeba się zastanawiać nad tym, gdzie chcemy wyjechać na wakacje...