Polecamy

Łazienka w stylu ekologicznym

Dodatkowe usługi niektórych hoteli

Biznes hotelarski

Analiza biznesu hotelowego w Polsce

Trudno będzie dyskutować z osobami, które przekonują nas o tym, że obecnie mamy najlepszy okres dla polskiego sektora związanego z hotelami. Potwierdza to między innymi statystyka odnosząca się do wzrostu na jaki wskazują rynkowe wskaźniki. Określenie głównej przyczyny takiego stanu rzeczy wydaje się być trudne, nie można bowiem zauważyć, że w kraju pojawiają się turyści zagraniczni. Mogą pochwalić się zasobnym portfelem i to oni często generują bardzo wysokie zyski dla branży.

Turystyka biznesowa

Warto zwracać uwagę na to, że systematycznie rośnie liczba podróży o charakterze biznesowym, a te sprawią, że będzie można notować również duże obłożenie hotelu również w ciągu tygodnia. Dane GUS potwierdzają nam, że w ciągu minionych kilku lat wzrosło mniej więcej około osiemdziesiąt procent to ile osób pojawiało się w hotelach. Pojawiają się u nas goście z Niemiec, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Nadal jednak jest spory popyt wewnętrzny.

Rekordowy wydaje się być rok 2012, i jak wiadomo duże znaczenie miało to, że nasz kraj organizował mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Rynek usług hotelarskich jak podają nam dokładne badania w naszym kraju nie jest zagrożony terroryzmem, a w innych krajach ten problem już wpływa na wyniki jakie osiągają hotele. Nasze miasta od strony turystycznej zdecydowanie się rozwijają i mają coraz więcej ciekawych propozycji dla gości.

turystyka biznesowa

Wzrost gospodarczy

Otoczenie biznesowe jest u nas nadal określane jako takie, które jest nadal niestabilne, jednak widać, że nasza gospodarka notuje tutaj wzrosty. Wydaje się być jednym z tych krajów, które skupiają zainteresowanie turystów zagranicznych. Mowa szczególnie o osobach, które do tej pory odwiedzały przede wszystkim takie regiony, gdzie w ostatnich latach rosło zagrożenie terroryzmem. Nasze hotele zyskują na mniejszym zainteresowaniu terenów takich jak riwiera francuska, Turcja, Tunezja czy Egipt.

Zyski w hotelach

Rosnące znaczenie branży będzie związane z tym, że Polska notuje wzrost gospodarczy i pojawia się zainteresowanie biznesu naszym krajem. Jednocześnie zaś można mówić o tym, że nasza infrastruktura się poprawia, a kraj uważany jest za bezpieczny na tle innych europejskich ośrodków turystycznych. Branża więc dostaje wyraźne perspektywy, by się zmieniać i rozwijać, liczba hoteli w naszym kraju stale rośnie.

Zobacz

Na co zwraca uwagę gość hotelu?

Osoba, która prowadzi hotel pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że to stosunkowo trudny rynek...

Inteligentne Wi-Fi - przegląd korzyści dla...

W Polsce z pewnością nie mamy powodów do narzekania na liczbę obiektów, dla których...

Wypromuj swój hotel

Optymalizacja strony internetowej Nawet osoby, które mają już dobrze zaprojektowaną...