Polecamy

Hotel dla wymagających klientów biznesowych

Połączenie social media i turystyki biznesowej

Hotele

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to, żeby przez tydzień lub dwa odpocząć. Dlatego wybór hotelu powinien być przemyślany i rozważny. W Internecie znajdziemy tysiące opinii na temat różnych miejsc noclegowych. Większość z nich może być fałszywa. Wiele firm zleca napisanie opinii w Internecie, tłumacząc się tym, że konkurencja robi to samo i jest nieuczciwa. Jednak wiadomo, że opinie są bezcennym źródłem informacji podczas wybierania i szukania najlepszego hotelu na wakacje. Jak więc czerpać z nich informacje i nie zwariować od przeciwstawnych opinii i ocen i wyciągnąć z nich coś dla siebie? Należy patrzeć na nie nie dosłownie. Przeanalizować je na chłodno i podzielić przez dwa lub trzy. Pierwszym sposobem na to jest odrzucenie skrajnych opinii. Nie warto kierować się opiniami skrajnie złymi, które nie mają potwierdzenia w jakiejś historii i nie są poparte faktami, a ich jedyne uzasadnienie to “bo tak”.

Jak znaleźć wiarygodne opinie o hotelach w Internecie?

Drugim sposobem na wyszukanie wartościowych opinii na temat danego obiektu jest zajrzenie na zagraniczne portale. Są one dużo bardziej wyważone i w większym stopniu odpowiadają rzeczywistości. Wynika to z faktu, że turyści pochodzenia angielskiego, niemieckiego czy skandynawskiego są bardziej wyedukowani. Widzieli oni dużo więcej niż turyści z Polski. Nasi rodacy mają tendencję do narzekania.

Za każdym razem, gdy czytasz opinie o hotelach miej w pamięci to, że łatwiej jest napisać negatywną opinię. Dużo więcej osób pisze w Internecie o swoich negatywnych przeżyciach, niż o tym negatywnych. Tak po prostu jest skonstruowana psychika ludzka. Drugą rzeczą, na którą warto zwracać uwagę jest liczba opinii. Wcale nie oznacza to, że ten hotel, który ma tylko pięć pozytywnych opinii jest lepszy od tego, który ma solidne 6/10 gwiazdek i ponad 100 opinii. Pamiętaj, że opinie pozytywne przynajmniej na początku mogą pochodzić od obsługi hotelu oraz innych pracowników, czy rodziny związanej z hotelem. Są więc one nie obiektywne. Warto także zwracać uwagę na to, czego dotyczą negatywne opinie. Jeśli jakiś temat powtarza się kilka razy, może to być prawdziwa wada hotelu. Jeśli na przykład przeczytasz dziesięć negatywnych opinii na temat czystości pokoju czy humory recepcji może to oznaczać, że faktycznie osoba, która przyjmuje gości nie jest zbyt uprzejma.

Wiele ciekawych opinii na temat hoteli w całej Polsce znajdziesz tutaj: https://opinie.pinbook.pl/turystyka

Zobacz

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...

Dodatkowe usługi dostępne w hotelach

Hotel jest naszym domem w podróży, a często jest też elementem wakacji, więc nasze...