Polecamy

Dodatkowe usługi niektórych hoteli

Na co zwrócić uwagę poszukując hotelu rodzinnego?

Organizacja eventów

Jak zadbać o aranżację sali bankietowej?

Bez względu na to, czy odpowiadamy za przygotowanie bankietu, czy też innej imprezy o oficjalnym charakterze, musimy mieć na uwadze to, że aranżacja sali jest w naszym przypadku szczególnie ważnym zadaniem. Pierwszym krokiem są tu dekoracje, należy bowiem dbać nie tylko o ich atrakcyjność, ale i o to, by goście nie czuli się przytłoczeni z powodu nadmiaru dodatków.

Nie można też zapominać o tym, że wystrój nie zawsze jest postrzegany tak samo jednoznacznie, może więc okazać się, że zastosowane przez nas rozwiązanie sprawdzi się na jednej imprezie, na innej zostanie zaś uznane za dość niestosowne. Pytań pojawia się wiele i nietrudno jest domyślić się, że trudno o znalezienie odpowiedzi, która będzie satysfakcjonująca w odniesieniu do każdego z nich.

Jeśli decydujemy się na wynajęcie sali znajdującej się w hotelu powinniśmy mieć świadomość tego, że jej znakiem rozpoznawczym jest forma bazowa. Właśnie ona pozwala na przygotowywanie w jednej sali imprez, dla których charakterystyczny jest zróżnicowany charakter. Jeśli zależy nam na przygotowaniu bankietu, w którym udział wezmą goście z zagranicy, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby takie wydarzenie zostało połączone z wystawą fotograficzną lub wernisażem. Pozwoli to na podniesienie rangi bankietu, a jednocześnie rozwiąże nam problem związany z atrakcyjnością wystroju sali robiąc to w sposób wyjątkowo satysfakcjonujący.

impreza okolicznościowa

Impreza okolicznościowa

Jeśli zależy nam na przygotowaniu imprezy okolicznościowej takiej, jak choćby branżowa lub firmowa wigilia, nie możemy zapominać o tym, że przesada bywa wyjątkowo niebezpieczna. Oczywiście, elegancka choinka nie budzi w tym kontekście żadnych zastrzeżeń, nie ma jednak sensu zmiana sali w targ bożonarodzeniowy. Bankiet jubileuszowy również jest jedną z tych imprez, w których odrobina zmysłu estetycznego z pewnością wyjdzie nam na zdrowie. Najlepiej postawić wówczas na barwy, które będą się kojarzyły z naszą firmą. Niekiedy dobrze jest też zadbać o projektor, który może okazać się interesującym przerywnikiem podczas spotkania. Przygotowywanie wystroju bywa trudniejsze niż mogłoby się to nam początkowo wydawać, nie ma bowiem takiego detalu, któremu nie można byłoby przypisać istotnego znaczenia. Niekiedy warto wówczas zatrudnić profesjonalistę, który wskaże nam nasze niedociągnięcia.

Zobacz

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego...

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z...