Polecamy

Gość biznesowy – jak go skusić ofertą naszego hotelu?

Czego oczekujemy od hotelu planując delegację?

Organizacja eventów

O tym musisz pamiętać przy organizacji bankietu!

Jeśli organizujemy bankiet a nie mamy w tym zbyt dużego doświadczenia albo też goni nas czas może się okazać, że o czymś zapomnimy. Poniżej pokażemy Wam niezbędnik dla kogoś kto chce organizować profesjonalny bankiet.

Sporządź listę gości

O tym nie powinno się zapominać. na pewno liczy się dokładne sporządzenie listy gości, na samym początku musi by target a więc myśl o tym kogo będziemy zapraszać. Czy zaproszenie obejmuje osoby towarzyszące wraz z dzieckiem. Lista gości musi być informacją kluczową, gdy organizuje się jakiekolwiek przedsięwzięcie. Na tej podstawie będzie się potem planować miejsce bankietu oraz pozostałe rzeczy z nim związane. Zaproszenia niezależnie czy będą mailowe czy drukowane powinniśmy wykonać je przynajmniej 4-6 tygodni przed imprezą, tak by każdy mógł zarezerwować czas. Na zaproszeniu powinny być wszystkie informacje związane z bankietem adres ale również takie sprawy jak dress code.

Wynajmij salę

Istotną sprawą będzie miejsce, czy będzie to nasza firma czy jakieś pomieszczenia w innym miejscu. Wiele zależeć będzie od naszych funduszy oraz rozmachu. Można wynająć salę w dobrej restauracji, wtedy odpadnie problem z organizowaniem wszystkich spraw indywidualnie. Jednak to będzie generować większe koszty. Jeśli zdecydujemy się na pomieszczenie gdzie na co dzień pracują Twoi pracownicy warto pamiętać o odświeżeniu. Każdy musi czuć się komfortowo, swobodnie i bez presji.

Zadbaj o jedzenie

Jedzenie niezależnie od tego jaką ilość osób będziemy zapraszać musi być bardzo dobrze, dlatego firma cateringowa, na którą będziemy się decydować powinna być odpowiednio doświadczona. Jeśli nie jesteśmy pewni preferencji żywieniowych pracowników można się zdecydować na szwedzki stół oraz różnorodność potraw na jakie będzie się można zdecydować. firmy cateringowe będą mogły również zająć się dla nas organizacją obsługi kelnerskiej oraz barmańskiej. Warto zadbać o jakość tej firmy, którą będziemy zatrudniać, trzeba pomyśleć o jakieś rozmowie konsultacyjnej, na której będzie można spróbować również tych proponowanych potraw.

Menu na bankiet

Dodatkowe atrakcje

Atrakcje, muzyka na żywo, eleganckie dekoracje, dbałość o każdy detal. Tych elementów, na które trzeba zwracać uwagę jest sporo. Dobrze postawić na wyważony minimalizm, lepiej mniej niż więcej, ale wszystko w dobrej jakości. Oczywiście kultura to klucz do sukcesu, trzeba będzie się dobrze zaprezentować między innymi witając wszystkich gości. Należy ich także pożegnać, by stworzyć dobry obraz siebie.

Zobacz

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego...

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z...