Polecamy

Dodatkowe usługi w hotelach

Ile kosztują wakacje nad polskim morzem?

Organizacja eventów

SALA BANKIETOWO-WESELNA – JAK JĄ NAJLEPIEJ ZAARANŻOWAĆ?

Jeśli jesteśmy w trakcie lub też przygotowujemy się do aranżacji sali bankietowej, to przemyślmy dokładnie co będzie przyciągało potencjalnych klientów. Aranżacja sali bankietowo-weselnej jest niezwykle ważna, ponieważ elementy jakie zawiera mogą zaważyć na wielu decyzjach o organizacji przyjęć właśnie w tym miejscu.

Organizowanie uroczystości

Chcąc przyciągnąć klientów trzeba dziś naprawdę mocno zaznaczyć swoja pozycje pośród konkurencji która jest olbrzymia. W każdej miejscowości jest co najmniej kilka miejsc gdzie można przygotować przyjęcie weselne, komunijne lub też inną uroczystość, klienci mają spory wybór i tym samym maja także coraz większe wymagania. W każdym przypadku wygląd sali, oprawa stołów, krzeseł, oświetlenie oraz układ przestrzenny jest najbardziej interesująca dla osób ją wynajmujących.

Na co zwrócić szczególną uwagę, aby mieć przewagę nad konkurencją i zdobyć zainteresowanie potencjalnych klientów?

Jest wiele kryteriów którymi kierują się goście, nie ma takiej możliwości aby jedna sala spełniła je wszystkie, jednak można dostosować ją w sposób optymalny, co da nam korzyści w postaci niemal 100% obłożenia przez cały rok.

Stoły i krzesła- budują atmosferę

Kryteriów wyboru sali bankietowej jest praktycznie tyle, ile samych potencjalnych klientów. każdy ma swoje wymagania i sztuką jest sprawić by właśnie nas wybrał. Pomoże nam bardzo ogólny wystrój sali, czyli kolor ścian, podłogi, firany i zasłony na oknach, akcesoria ozdobne, piękne, zielone rośliny w donicach oraz wiele innych elementów które wpływają na pozytywny wizerunek sali.

Jedną z najważniejszych spraw jest oprawa stołów i krzeseł, z bardzo prostego powodu- goście w czasie uroczystości spędzą kilka lub nawet kilkanaście godzin siedząc przy nich. Krzesła i stoły powinny mieć odpowiednią wysokość, powinny być wykonane z materiałów dobrej jakości i w kolorach jakie będą się komponowały z całością wystroju sali bankietowej. Całość dopełniają obrusy, pokrowce na krzesła i ozdoby jakie ułożymy na stołach.

Goście weselni

Klimatyzacja – tego nie warto pominąć

W niektórych lokalach okazuje się że właściciel w ogóle nie pomyślał o zainstalowaniu klimatyzacji, co jest olbrzymim błędem. Dziś klimatyzacja jest już standardem i wręcz trzeba ją mieć, a klienci zwracają na to szczególna uwagę, szczególnie podczas imprez w letnie dni.

Duży parking

Miejsca parkingowe to również kryterium decydujące o wynajęciu sali. Goście powinni mieć dostęp do parkingu, a miejsc musi być wystarczająco przynajmniej na kilkanaście samochodów.

Taras

Taras lub ogród często jest dodatkowym plusem, a jeśli będzie do tego wydzielone miejsce do zabaw dla dzieci, to nawet najmniejsi goście będą bardzo zadowoleni z imprezy.

Zobacz

O czym pamiętać przygotowując bankiet?

Jeśli przystępujemy do organizacji bankietu ze świadomością tego, że nie mamy dużego...

Odpowiedni hotel dla eventów firmowych

Coraz więcej firm i tych niewielkich i tych całkiem sporych organizuje różnorakie...

Jak się zachowywać na imprezie firmowej?

Gdy mówimy o imprezie firmowej musimy mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z...