Polecamy

Jak wesele, to tylko w Krakowie!

SALA BANKIETOWO-WESELNA – JAK JĄ NAJLEPIEJ ZAARANŻOWAĆ?

Hotele

Gość biznesowy – jak go skusić ofertą naszego hotelu?

Hotele o wysokim standardzie, które są oznaczone zazwyczaj kilkoma gwiazdkami, to hotele z usług których korzystają najczęściej klienci biznesowi. Okazuje się, że w ostatnich latach jest to najliczniejsza grupa klientów, więc nic dziwnego że hotele prześcigają się w przygotowaniu najlepszej oferty dla tego typu gości.

Przy dzisiejszej konkurencji nie można poprzestać tylko na przygotowaniu pokoju i miejsca przy biurku do pracy, lecz trzeba pomyśleć całościowo o potrzebach i pracy gości w podróży służbowej. Jest to bardzo wymagająca grupa ludzi, którzy po całym dniu wysiłku umysłowego chcą się zrelaksować i odpocząć w komfortowych warunkach, korzystając do tego z wielu udogodnień.

Gość biznesowy to również gość który płaci najwięcej i nie zastanawia się nad oszczędzaniem w miejscu pobytu, więc tym bardziej jest to klient o którego trzeba walczyć i przyciągać do siebie poprzez ciekawą ofertę i atrakcyjne możliwość spędzenia wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że pomiędzy hotelami rozpoczęła się rywalizacja o pozyskanie jak największej ilości osób będących w podróży służbowej.

Podróżujący biznesmen to osoba która spędza w hotelu często po kilka dni, czasem tygodni, dopóki nie pozałatwia wszystkich spraw związanych z kontraktami i współpracą. Niekiedy pobyt w hotelu wiąże się z organizacją konferencji czy spotkania, wiec przyciąga do siebie jeszcze większą ilość osób. Większość hoteli oferuje wynajem sal konferencyjnych, z pełnym wyposażeniem multimedialnym, tak by w pełni zadbać o wysokie wymagania gości.

Goście biznesowi w Polsce to już około jedna trzecia wszystkich gości w hotelu ogółem, więc już większość hoteli stara się przygotować kompleksową ofertę dla klientów biznesowych, co przyciąga bezsprzecznie coraz większą grupę osób. Wiele hoteli oferuje także transfer z i na lotnisko, wraz z bagażem, co rozwiązuje problem wielu gości, chcących szybko dotrzeć na miejsce docelowe. Gość biznesowy to także osoba, która po całym dniu ciężkiej pracy chce wykorzystać wolne chwile na relaks, warto więc przygotować w hotelu dodatkowe atrakcje takie jak sauny, SPA czy basen, co zapewni odnowę biologiczną i odrobinę przyjemności w trudach podróży.

Biznesmeni często też wybierają hotele z dala od miejskiego zgiełku, gdzie choć chwilę mogą nacieszyć się ciszą i spokojem, ale muszą mieć możliwość szybkiego dojazdu do miejsc spotkań oraz parking, gdzie bez problemu mogą zostawić samochód.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...