Polecamy

Jak przekonać biznesmena, żeby odwiedził nasz hotel?

Wakacyjny wypoczynek w Polsce- na Mazury czy w góry?

Hotele

Hotel przyjazny dziecku - najważniejsze cechy

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak znaleźć naprawdę dobry hotel, często odkrywamy z pewnym zdumieniem, że trudno jest nam znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia. Owszem, liczymy na to, że będzie on bliski ideałowi, ciężko nam jednak odpowiedzieć na pytanie o to, jakimi cechami miałby się charakteryzować wspomniany ideał.

Na szczęście, możemy wskazać na kilka cech, które stanowią dowód na to, że hotel budzący nasze zainteresowanie, rzeczywiście na nie zasługuje. Oczywiście, w pierwszej kolejności wypada w tym kontekście wspomnieć o wyposażeniu pokoju. Przecież będziemy w nim nie tylko odpoczywać, ale również przewijać i karmić nasze dziecko. Trudno utrzymywać, że obecność rozwiązań takich, jak przewijak lub dodatkowy kocyk, to luksus. Dziś jest to rozwiązanie standardowe, w hotelach zaś coraz częściej pojawiają się także specjalne wanny dla malucha, nawilżacze powietrza, a nawet – podgrzewacze do butelki.

hotel dla całej rodziny

Normą stają się także plastikowe sztućce przeznaczone dla nieco starszych dzieci, a także specjalne zabezpieczenia na meble, które wydają się nieuniknione w momencie, w którym mały zaczyna raczkować. Innym wyznacznikiem solidnego hotelu dla całej rodziny bywa menu. Specjalne wyżywienie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci również staje się już normą, a hotele prześcigają się w niebanalnych pomysłach. Sama restauracja hotelowa również musi być wyposażona tak, aby najmłodsi z gości czuli się w niej dobrze. Normą są więc wysokie krzesła do karmienia, stoliki dopasowane do wzrostu dziecka oraz specjalne sztućce, którymi dzieci nie zrobią sobie krzywdy. Dobrze jest też upewnić się, czy hotel jest nam w stanie zaoferować dostęp do opieki medycznej. Oczywiście, nie każdy posiada lekarza, dobrze wyposażona apteczka to już jednak standard. Ważny jest też stosunek personelu hotelowego do dzieci, skoro bowiem podróżują one z nami, mamy prawo oczekiwać, że i one będą traktowane jak hotelowi goście, a nie jak swego rodzaju zło konieczne. Hotele coraz częściej oferują zresztą dodatkowe atrakcje dla dzieci takie, jak choćby wycieczki po najbliższej okolicy oraz wyświetlanie filmów o tematyce interesującej właśnie dla maluchów.

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...