Polecamy

Jak wybrać biurko dla gracza?

Organizacja spotkania biznesowego krok po kroku

Hotele

Najlepsze miejsce dla spotkań biznesowych

Organizator konferencji lub spotkania na wysokim poziomie powinien skupić się na komfortowych warunkach pracy i właściwym nastroju uczestników. Co zrobić, aby tak się stało?

Kluczowa może być sala konferencyjna

Sala konferencyjna to miejsce, gdzie uczestnicy spędzą całe spotkanie, i to właśnie jej wybór jest największym utrapieniem event managerów. Wykłady, prezentacje, seminaria – to tylko niektóre wydarzenia, które mogą trwać niekiedy kilka godzin. Na ten czas każdy powinien mieć  zapewniona pełna swobodę i komfort. Design pomieszczenia, jak twierdzą naukowcy, znacząco wpływa na jakość pracy, dlatego urządzone w dobrym guście może przynieść oczekiwane efekty.

Po pierwsze powinniśmy sprawdzić jak duża grupa uczestników będzie brała udział w spotkaniu. Rozmiary sali i rozmieszczenie stołów muszą być dostosowane do liczby przybyłych w taki sposób, aby każdy z nich mógł bez skrępowania kontaktować się z pozostałymi i bez przeszkód oglądać prelegenta. Oświetlenie może pobudzić lub uwstecznić chęć działania, dlatego znalezienie sali z automatycznym sterowaniem światłem jest dosyć ważne. Urządzenia tego typu potrafią regulować dopływ światła do pomieszczenia, więc czas w nim spędzony nie zawsze odbywa się wyłącznie przy sztucznym oświetleniu.

Technologia stała się już nieodłącznym partnerem spotkań biznesowych. Prezentacje multimedialne wymagają posiadania projektorów, tablic interaktywnych, wskaźników i nagłośnienia. Jest to standard i bezdyskusyjny wymóg przy wyborze optymalnego miejsca. Obsługą sprzętu powinien zajmować się pracownik hotelowy, ponieważ nie zawsze organizatorzy posiadają wiedze techniczną do rozwiązywania problemów. Osoba za to odpowiedzialna, czyli tzw. „techniczny”, zawsze sprawniej poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zaskakującymi kaprysami techniki. 

 

 

Zobacz

Jak sprawdzić opinie o hotelach w Internecie?

Wybór dobrego hotelu na wakacje jest bardzo ważny. Większość z nas pracuje cały rok na to...

Trening na hotelowej siłowni? Na czym ćwiczyć?

Wyjazd służbowy lub urlopowy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningu na siłowni...

Co oferują hotele?

Praktycznie każdy hotel posiada mniej lub bardziej rozbudowany wachlarz usług dodatkowych...